به مناسبت هفته دولت با حضور مدیران و مربیان مهدهای کودک و خانه های کودک و نوجوانان بهزیستی همایش تربیت کودکان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان کرمان دراین همایش دکتر احتسابی مدرس دانشگاه به بیان نکاتی درخصوص تربیت کودکان پرداخت و گفت : در شکل گیری شخصیت کودکان پدر و مادر ، مربیان مهد و معلم نقش مهمی دارند که باعث می شوند نکات ارزشی و شخصیت درونی آنها شکل می گیرد.

وی با اشاره به اینکه باید بین خود آرمانی و درونی انطباق ایجاد کرد تا روابط درون فردی و برون فردی مان منطبق بر هم باشند افزود: پدر و مادر است که به فرزندان خود کمک می کنند تا شخصیت درونی و روانی افراد به انزوای درونی نرسند.
دکتر احتسابی با اشاره به احادیث و روایات موجود در اسلام اظهار داشت : در اسلام توصیه های فراوانی بر الزام ارتباط صمیمی و خوب در بین افراد خانواده شده است و این نشان ازتوجه ائمه اطهار بر تاثیر رفتار والدین بر شخصیت کودکان می باشد.
وی افزود : باید الگوها غلط موجود در خانواده را تغییر داد و ارتباط کودکان را اصلاح نمود.
این مدرس دانشگاه برقراری ارتباط با خود ، طبیعت ، دیگران و ارتباط با خدا را مراحل تکمیل ارتباط کودکان در شناخت خود و شکل گیری شخصیت سالم بلحاظ رفتارهای درونی و برونی  عنوان کرد.
وی با اشاره به اینکه برای اخلاق مدار کردن کودکان باید هوش اخلاقی آنان را پرورش دهیم افزود: هوش اخلاقی کودکان استخراج آنچه که در ذات و وجودشان نهفته است می باشد و باید کودکان را با تربیت صحیح به اصول اخلاقی پایبند نمود.
دکتر احتسابی آموزش همدلی ، تقویت وجدان ، خویشتن داری ، احترام ، مهربانی به دیگران افزایش تحمل و انصاف را از مواردی دانست که باید به کودکانمان آموزش دهیم .
وی گفت :آموزش موارد عنوان شده موجب استمرار اخلاق در بین کودکان می شود .
گفتنی است درپایان جلسه پرسش و پاسخ نیز برگزار و حاضرین سوالات خود را درخصوص تربیت کودکان مطرح نمودند.