بمنظور شرکت گروههای مختلف جامعه هدف بهزیستی و پرسنل در جشنواره آموزشی ، قرآن و عترت ، کمیته ای بدین منظور با حضور نمایندگانی از معاونتهای تخصصی تشکیل و روند چگونگی شرکت دراین جشنواره مورد بررسی قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان کرمان ، دراین کمیته مهندس نخعی معاون پشتیبانی و منابع انسانی بهزیستی استان کرمان با تأکید براینکه در گروههای مختلف چون فرزندان بهزیستی ، سالمندان ، معلولین و بهبود یافتگان اعتیاد و کارکنان افرادی هستند که در زمینه مسایل قرآنی چون حفظ ، قرائت ، ترتیل ، دلنوشته شعر ، خط و…  می توانند صاحب مقام باشند گفت : برگزاری چنین جشنواره هایی فرصت مناسبی است برای معرفی استعدادها و تواناییهایی که تاکنون شناسایی نشده اند.

در ادامه این نشست حجت الاسلام رحمانی دبیر شورای فرهنگی بهزیستی کرمان نیز از تمامی اعضاء کمیته خواست تا با برنامه ریزی دقیق و هماهنگی با مراکز، افراد  از سراسر استان شناسایی و برای شرکت در جشنواره آموزشی قرآن و عترت معرفی شوند.
وی با اشاره به تشکیل کمیته هایی در شهرستانها افزود: همانند مرکز استان کمیته هایی در شهرستانها بمنظور شناسایی و برنامه ریزی برای آموزش به متقاضیان شرکت در جشنواره تشکیل خواهد شد.
گفتنی است جشنواره آموزشی قرآن و عترت بهزیستی ابتدا بصورت استانی سپس منطقه ای و در نهایت با حضور برگزیدگان از سراسر کشور در رشته های  چون قرائت ، ترتیل ، دلنوشته ، خطاطی ، شعر ، عکاسی و… در شهریور ماه برگزار می گردد.