مدیرکل بهزیستی استان کرمان با اعلام آمادگی برای راه‌اندازی کلینیک فیزیوتراپی در شهرستان رودبار گفت: تقویت اعتبارات ادارات بهزیستی جنوب کرمان از استان با جدیت پیگیری می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان به نقل از رودبار جنوب، عباس صادق‌زاده در در نشست تخصصی با فرماندار و رئیس بهزیستی رودبار جنوب که با حضور سیامک رسایی کارشناس سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار شد اظهارداشت : بهزیستی استان کرمان تقویت اعتبارات جنوب و شرق از استان را با جدیت پیگیری می‌کند.

وی با بیان اینکه بهزیستی اختصاص بیشترین وسایل توانبخشی از جمله ویلچر به معلولا را در مناطق جنوبی به دلیل نامناسب بودن راه‌ها و معابر و اماکن عمومی در دستور کار قرار داده است گفت : بهزیستی رودبار باید در یک برنامه عملیاتی مشخص از ظرفیت شهرستان در توسعه خدمات توانبخشی مبتنی بر جامعه CBR استفاده کند.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان با اعلام آمادگی برای راه‌اندازی کلینیک فیزیوتراپی در شهرستان رودبار تصریح کرد: در صورت تامین نیروی انسانی متخصص در رشته‌های کاردرمانی و فیزیوتراپی بهزیستی برای راه‌اندازی و تجهیز مرکز آمادگی دارد.

وجود حداقل یک معلول در هر خانواده زهکلوت رودبارجنوب

عطا ناوکی فرماندار رودبار جنوب نیز در این نشست با اشاره به تعدد معلولیت‌ها در شهرستان جنوب اظهارداشت: عدم مشاوره‌های قبل از ازدواج ، انجام ازدواج‌های فامیلی و عدم دسترسی به بهداشت را از دلایل اصلی معلولیت در رودبار به ویژه بخش جازموریان است.

وی از نیاز این شهرستان به افزایش سهمیه در حمایت از خانواده‌های متقاضی پشت نوبت خبر داد و گفت : وجود حداقل یک معلول در هر خانواده زهکلوت از یک سو و صعب‌العبور بودن جاده‌ها و مشکلات رفت و آمد می‌طلبد که در بخش جازموریان اداره بهزیستی مستقل دائر شود تا مردم به راحتی بتوانند از خدمات بهزیستی استفاده کنند.

وی وجود کلینیک فیزیوتراپی را نیاز رودبارجنوب ذکر کرد و اظهار داشت : خانواده‌ها برای دریافت خدمات فیزیوتراپی مجبور به رفت و آمد به سایر شهرستان‌ها است که به دلیل محرومیت وهزینه‌های رفت و آمد مجبور به پرداخت هزینه‌های چند برابر می‌باشند.

وجود یک هزار و 668 معلول تحت پوشش بهزیستی رودبارجنوب

منصور آشوری رئیس بهزیستی رودبار جنوب نیز در این نشست از وجود یک هزار و 668 معلول تحت پوشش بهزیستی رودبار خبر داد و گفت : از این تعداد 600 نفر مستمری‌بگیر و مابقی از خدمات غیر مستمر استفاده می‌کنند.

وی با اشاره به وجود 121 ناشنوا در رودبار جنوب اظهار داشت : در شرایط اختصاص امکانات شنوایی سنجی و تجهیزات غربالگری می‌توان از وقوع و پیشرفت ناشنوایی جلوگیری کرد.

آشوری با اشاره به وجود آمار قابل توجه بیماران اعصاب و روان در منطقه جنوب خاطرنشان : برای حداقل پنج شهرستان جنوبی راه‌اندازی یک مرکز مراقبتی بیماران اعصاب و روان لازم است

سفر مدیرکل بهزیستی استان کرمان و کارشناس برنامه و بودجه کشور به زهکلوت رودبار جنوب

عباس صادق زاده مدیرکل بهزیستی استان کرمان با سفر به منطقه زهکلوت رودبارجنوب  با مددجویان دیدار و گفت و گو کرد و در جریان مشکلات آنان از جمله نداشتن مسکن و مناسب نبودن سرویس های بهداشتی قرار گرفت.

وی بر استفاده از ظرفیت دهیاران برای توسعه خدمات توانبخشی مبتنی بر جامعه در این منطقه توصیه کرد و گفت: به ساخت مسکن معلولان در این منطقه کمک خواهد شد.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان ازخانواده هایی که فرزندان چند معلولیتی را نگهداری وحاضر به سپردن آنان به مراکز نیستند؛ قدردانی کرد.

 

انتهای پیام/