در نخستین همایش مسئوليت اجتماعي کشور نشان زرین مسئولیت اجتماعی توسط رئیس جمهور به موسسه خیریه کوثرمشیز کرمان اهدا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان، نخستین همایش مسئوليت اجتماعي کشور پیش از ظهر امروز(24آذرماه) با حضور رئيس جمهور، وزیران بهداشت، علوم، تعاون و رفاه و جمعی از نمایندگان نهادها و موسسات مختلف در سالن اجلاس سران برگزار شد.

در این همایش جایزه و نشان ملی مسئولیت اجتماعی ایران با عنوان جایزه شهید دکتر فیاض بخش به سازمان‌ها ، نهادها، موسسات و ارگان‌های فعال در عرصه مسئولیت اجتماعی به ویژه در حوزه سلامت، رفاه و تأمین اجتماعی اهدا شد .

براساس گزارش دبیرخانه نشان مسئولیت اجتماعی ؛ از بین 197 شرکت و موسسه متقاضی 47 شرکت و موسسه به مرحله نهایی ارزیابی نشان مسئولیت اجتماعی راه پیدا کردند و با اعلام نتیجه ارزیابی نهایی از شرکت‌های منتخب در سطوح دیپلم افتخار، نشان برنزین، سیمین و زرین تجلیل شد که در این میان موسسه خیریه کوثر مشیز کرمان از سوی رئیس جمهور نخستین نشان زرین مسئولیت اجتماعی را دریافت کرد.

اطلاعات تکمیلی این نهادها و ارگان‌ها تا 15 شهریور ماه جمع آوری شده بود و برای دریافت این جایزه شاخص‌های بهبود فرآیندهای سلامت و رفاه اجتماعی، میزان مشارکت‌های مردمی ، شیوه‌های موثر ارتقای کیفیت خدمات در مسیر رفاه اجتماعی عمومی و استانداردهای خدمات سلامت اجتماعی نیاز است .

هدف اصلی اهدای این جایزه ایجاد بسترهای لازم برای ارتقای سطح سلامت و بهبود کیفیت خدمات با مشارکت نهادهای اجتماعی اعلام شده است و گروه‌های هدف نشان مسئولیت اجتماعی ایران هم رسانه‌ها، مؤسسات خیریه، اشخاص حقیقی، مؤسسات، نهادها و سازمان‌های دولتی، صاحبان کالا و خدمات بخش خصوصی، انجمن‌ها، تشکل‌ها و سازمان‌های مردم نهاد، پژوهشکده‌ها، دانشگاه‌ها و مؤسسات علمی و آموزشی هستند .

موسسه خیریه کوثر مشیز، موسسه ای نشأت گرفته از متن جامعه اسلامی است که با به کارگیری منابع در هر مکان با مناسب ترین فناوری های روز به منظور افزایش بهره وری در راستای امور خبریه و عام المنفعه از سال 1373، در استان کرمان شروع به فعالیت کرده است.

انتهای پیام/