با حضور جمعی از مسئولان هم زمان با برگزاری جشن انقلاب ،جشن تکلیف فرزندان دختر و پسر بهزیستی شهرستان‌های رفسنجان، کوهبنان، زرند و راور  در رفسنجان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان از رفسنجان، عباس بلندی معاون امور اجتماعی بهزیستی استان کرمان با  اشاره به اینکه دین اسلام کامل‌ترین دین است اظهار داشت: قانون اساسی ما کامل‌ترین و مترقی‌ترین است.

وی  افزود: با هر تکلیف روز به روز به خدا نزدیک‌تر و مکلف به انجام واجبات دین و ترک محرمات می‌شوید و هرچه در مسیر خداوند بیشتر تلاش و و کوشش کنید از عبادت بیشتر لذت خواهید برد و آموزش احکام دینی و شرعی بر عهده روحانیون می باشد.

محمود حیدری رئیس بهزیستی شهرستان رفسنجان در این آئین اظهار داشت: 35 نفر از فرزندان بهزیستی که از این تعداد 6 نفر آن‌ها دختر هستند به سن بلوغ رسیده‌اند و از هم اکنون باید خود را بزرگ ببینند.

وی خطاب به این فرزندان افزود: واجبات الهی را باید انجام دهید و از محرمات دوری کنید.

رئیس بهزستی شهرستان رفسنجان از 5 بانون سرپرست خانوار  در حیطه تربیت فرزندان و اشتغال قدردانی کرد و گفت: شرایط کار در مجموعه بهزیستی بسیار سخت و دشوار است.

 حجت‌‌الاسلام  عباس رمضانی امام جمعه رفسنجان نیز در آیین با اشاره به اینکه امام راحل انقلاب اسلام را انقلاب پابرهنگان نامگذاری کردند، گفت: قشر ضعیف و متوسط جامعه بودند که با جانفشانی‌های خود این نظام و انقلاب را به پیروزی رساندند.

وی با بیان اینکه تکلیف آغاز طاعت و بندگی در پیشگاه خداوند است تصریح کرد: تکلیف تحمیل نیست بلکه عشق است و نشان دهنده رشد و بالندگی انسان است و موقعیت و منزلت اجتماعی محسوب می‌شود.

در این آئین نیز از 5 بانوی سرپرست خانوار در حیطه تربیت فرزند و اشتغال تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام/