اولین جلسه هم اندیشی از معلولیت ها و آسیب های اجتماعی با هدف تصمیم گیری و انعقاد تفاهم نامه با حضور فرماندار ، امام جمعه ، رئیس بهزیستی ، امام جمعه نودژ ، رئیس تبلیغات اسلامی ، آموزش و پرورش ، ثبت احوال ، کمیته امداد ، مرکز بهداشت و سر دفتر داران در محل فرمانداری برگزار شد.

بنا به گزارش روابط عمومی بهزیستی منوجان دراین جلسه ابتدا امام جمعه منوجان با استناد به ایات قرآن آرامش را از ضروریات یک زندگی سالم نامید و گفت : یکی از معضلات فعلی در جامعه کنونی افزایش آمار طلاق است که البته باید از خدمات بهزیستی دراین زمینه قدردانی نمود.

ایشان در ادامه یادآور شد برای پیشگیری از وقوع طلاق جوانان ما باید قبل از ازدواج از آموزش های لازم برخودار شوند و این آگاهسازی باید از خانواده ، آموزش و پرورش آغاز و در دانشگاهها تداو م یابد
در ادامه ایوب فلاحی فرماندار شهرستان هزنه های از هم پاشیدگی خانواده ها را هنگفت و غیر قابل جبران توصیف کرد و گفت : باید برنامه پیشگیرانه به صورت کارشناسی شده تداوم یابد و اطلاع رسانی و آگاهسازی دو ابزار هم برای پیشگیری از وقوع طلاق است که دراین زمینه باید همگان همکاری و تلاش نمایند.
در ادامه مرتضی نمدادی رییس بهزیستی منوجان در سخنانی به تشریح تفاهمنامه های منعقده در سطح استان با ادارات مربوطه برای پیشگیری از معلولیتها و آسیب های اجتماعی پرداخت و گفت : علاوه بربهزیستی  ،خیرین و ادارات  نیز باید دراین زمینه همکاری نمایند.
رئیس بهزیستی شهرستان منوجان استفاده از ظرفیت روحانیون ، ائمه جمعه و جماعت و سایر دستگاههای اجرایی به منظور آگاهی بخشی و اطلاع رسانی را خواستار شد .
در ادامه تفاهم نامه های غربالگری شنوایی ، غربالگری بینایی ، مشاوره ژنتیک و پیشگیری از آسیبهای اجتماعی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و طبق مصوبات اعضاء برای همکاری اعلام آمادگی نمودند.