در چهارمین روز از هفته بهزیستی مدیرکل بهزیستی استان کرمان به همراه جمعی از مسئولین ادارات کل استان در جلسه اتاق فکر صدا و سیمای مرکز کرمان حضور یافت.
به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان کرمان ، دراین جلسه که با دستور کار فرهنگ سازی در رشد فکری نوجوانان برگزار شد،صادق زاده با اشاره به اینکه نوجوانی بخشی از زندگی است که مرز بین کودکی و جوانی بحساب می آید گفت : در این دوران حساس باید برنامه ریزی صحیح و علمی زیر ساختهای لازم برای استقلال نوجوانان ایجاد شود.

وی با بیان اینکه وظیفه خانواده ها و مسئولین در این دوران فراهم نمودن زمینه ورود صحیح نوجوانان به اجتماع می باشد افزود: متأسفانه بیش از 50 درصد خانواده ها برای ورود فرزندان خود به اجتماع هیچ برنامه خاصی ندارد اظهار داشت : عدم آگاهی و دانش کافی خانواده ها برای ورود به جامعه و استقلال فرزندان موجب شده تا برای نوجوانان ما در جامعه مشکلات اجتماعی ایجاد شود. و علاوه برخانواده ، جامعه نیز بشدت درگیر شود.
مدیرکل بهزیستی دانش افزایی در خانواده ها و برنامه ریزی برای استقلال فکری و توان افزایی نوجوانان را دو عامل مهم در توجه به نقش نوجوانی و ایجاد فرهنگ صحیح رشد در بین نوجوانان بر شمرد و گفت : بلحاظ فرهنگ و مذهب ملت ما دارای اصالت می باشند و این اصالت خوب در وجود نوجوانان ، نیز وجود دارد اما باید بتوانیم از مکانیزم علمی برای رشد نوجوانان استفاده کنیم.
صادق زاده ساخت برنامه های شاد و مناسب با سلیقه نوجوانان و استفاده از الگوهای مورد پسند جامعه که با اصول و فرهنگ حاکم برجامعه متناقص نباشد را از راههایی عنوان کرد که می توان با همکاری کارشناسان ، متخصصین این حوزه و نهادهای مربوطه بویژه صدا و سیما برای ترویج فرهنگ صحیح رشد نوجوانان استفاده نمود.
گفتنی است دراین جلسه مدیرکل صدا و سیما و نمایندگانی از آموزش و پرورش ، نیروی انتظامی ، دادگستری ، ورزش و جوانان نیز به بیان نقطه نظرات خود دراین خصوص پرداختند.