محمد مهدی زاهدی نماینده مردم کرمان وراور در مجلس شورای اسلامی – مشاور استاندار – رئیس پلیس اطلاعات – مدیر کل امور اجتماعی استانداری – مدیر کل بهزیستی استان کرمان به همراه معاونین پشتیبانی و منابع انسانی ، مشارکت های مردمی و توانبخشی در بیستمین روز از ماه مبارک رمضان به همراه شورای معاونین از خانه کودکان و نوجوانان آشیانه مهر بازدید و مسایل و مشکلات فرزندان مرکز را بررسی کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان : عباس صادق زاده در این جلسه  با بیان فرزندان مشکلات پس از ترخیص فرزندان ، گفت : بر اساس قانون  فرزندانی بعد از 18 سالگی  از مراکز ترخیص می شوند در حالیکه هیچ ضوابط قانونی برای حمایت های بعد از ترخیص وجود ندارد و اغلب فرزندان برای تامین هزینه های زندگی دچار مشکل می شوند .

وی با بیان اینکه حل مشکلات بعد از ترخیص فرزندان باید روش شناسی  مناسب شود ؛ اظهار داشت :  با تشکیل چنین خانه های مستقلی خیرین می توانند از فرزندان ترخیصی حمایت کنند مشروط بر اینکه این خیرین از معافیت های مالیاتی برخوردار شوند.

محمد مهدی زاهدی نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی گفت:برای رعایت حقوق و کرامت انسانی فرزندان مراکز تحت حمایت بهزیستی باید تمام تلاش خود را به کار گیریم و  مشکلات و مسایل فرزندان تحت حمایت به صورت مکتوب به مراجع ذیصلاح ارائه شود .

موسسه خیریه آشیانه مهر در دوفاز خانه کودکان و نوجوانان پسرانه وظیفه مراقبت و پرورش پسران 7تا 12 سال بی سرپرست یا بدسرپرست را بر عهده دارد .