مدیرکل بهزیستی استان کرمان گفت: شایع ترین نوع خشونت ها بر اساس یافته ها و تحقیق انجام شده در یکی از مناطق حاشیه ای کرمان، به ترتیب خشونت های روانی، کلامی، جسمی، اقتصادی و جنسی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان، عباس صادق زاده روز سه شنبه در نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان اظهار داشت: تحقیقی از سوی کارشناسان صاحبنظر دانشگاه علوم پزشکی در یکی از مناطق حاشیه ای کرمان انجام شده که نتایج بسیار خوبی را به دنبال داشته و از نتایج آن در حوزه های مختلف استفاده می کنیم.

وی تصریح کرد: این تحقیق نشان داده که آموزش گروهی مدیریت خشم بر کاهش خشونت خانگی زنان خانه دار حاشیه شهر اثر بخشی داشته است.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان به فعالیت های مراکز سلامت روان اشاره کرد و گفت: بسیاری از آموزش های ضروری برای کاهش خشونت در جامعه را می توان به راحتی و با استفاده از ظرفیت این مراکز در جامعه توسعه داد.

صادق زاده عنوان کرد: خشونتی که ما امروز با آن مواجه هستیم معلول علت هایی است که باید مورد ریشه یابی قرار گیرد.

وی تصریح کرد: شکل ها و انواع خشونت ها باید بررسی شده و برای مداخله به هنگام با آنها اقدام کرد.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان با اعتیاد و مسائلی که از ناحیه آن ایجاد می شود را ما در همه آسیب های بعدی دانست و تاکید کرد: نبود آموزش های مهارت زندگی و پایین بودن سطح دانش و آگاهی های عمومی جامعه به ویژه زنان از دلایل بروز خشونت در جامعه است.

صادق  زاده گفت: باید تلاش کرد که دستگاه های عضو و نقش آفرین در کنترل خشونت ها به درستی نقش آفرینی کنند تا از سرایت این موضوع به دیگر افراد جامعه جلوگیری شود.

وی به اقدامات سازمان بهزیستی در چند ماه گذشته در زمینه موضوع خشونت و شناسایی آن در جامعه اشاره و بیان کرد: هشت فیلم 100 ثانیه ای درباره انواع خشونت ها ساخته شده و بزودی در فضای مجازی و رسانه ملی ارائه می شود.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان تصریح کرد: تولید محتوا و تدوین کتاب 60 کاریکاتور با استفاده از هنرمندان برجسته از جمله اقدامات انجام شده برای مقابله با خشونت بوده است.

صادق زاده یادآور شد: ارائه آموزش های غیرکارشناسی و سلیقه ای، آسیب هایی را ایجاد می کند که برای درمان آن باید هزینه هایی را پرداخت کرد و برای رفع این موضوع تحلیل محتوا از سوی صاحب نظران مد نظر قرار گرفته است.

انتهای پیام/