رئیس بهزیستی رفسنجان با اشاره به اینکه بهزیستی رفسنجان  هیچ موقوفه ای ندارد گفت: خیرین در حوزه پیشگیری از اعتیاد و آسیب های اجتماعی وقف کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان از رفسنجان، محمود حيدري رئيس بهزيستي رفسنجان در نشست سه جانبه روساي اداره اوقاف،  اداره بهزيستي و مديريت حوزه‌هاي علميه رفسنجان در مورد چگونگي انجام موقوفات  جديد و سمت و سو دادن واقفين  به بهزيستي ، با اشاره به  فعاليت‌هاي بهزيستي و اجراي طرح‌ها و برنامه‌هاي پيش‌بيني شده  از جمله  طرح‌های  پيشگيری ، غربالگري شنوايي، بینایی و مشاوره ژنتیک و انجام آزمایش‌های‌های مربوطه  از سوی  بهزیستی در کاهش معلولیت‌ها و در نتیجه  در کاهش  آسیب ها  تاثیر می‌گذارد اظهار داشت: کارشناسان اداره اوقاف می‌توانند  خیرین و  واقفین را  راهنمایی کنند تا  وقفیات جدید  خود را   به سمت و سوي بهزيستي و نيازهاي جامعه هدف سوق دهند.

وی افزود: اداره بهزیستی رفسنجان در هیچ کدام از واحدها از جمله توانبخشی ، امور اجتماعی ، شبه خانواده و  پیشگیری از اعتیاد که نیاز مبرم امروز جامعه هستند، موقوفه ندارد و پیشنهاد ما  همیشه این بوده که نیاز  امروز بهزیستی، وقف در زمینه‌های پیشگیری از اعتیاد، آسیب‌های اجتماعی لازم و ضروری است.

حاج عباس رمضاني امام جمعه رفسنجان با قدردانی از فعالیت‌های بهزیستی در این شهرشتان اظهار داشت: کارکنان بهزیستی با روحيه و انگيزه لازم توانستند بهزيستي را نسبت به قبل به مردم  بهتر معرفي کنند.

وی با اشاره به اینکه اثرگذاری وقت در جامعه ماندگار است؛ تصریح کرد:  از كل موقوفات درآمد زا در شهرستان رفسنجان 98 درصد آن سازماندهي شده است و رفسنجان رتبه اول كشور را درزمینه موقوفات به خود اختصاص داده است.

امام جمعه رفسنجان خاطرنشان کرد: ميسر نيست؛ موقوفه هاي قبلي را در هر راه خيري هزينه  كنيم و ما بايد فرهنگ سازي كنيم كه واقفين در چه زمینه‌های (مثلا بهزيستي و جامعه هدف آن) وقفيات جديد خود را انجام دهند و فقط صرف مسجد نباشد.

حجت‌الاسلام محمد محمدزاده  رئيس اوقاف و امور خیریه رفسنجان نیز در این نشست با اشاره به اینکه اوقاف چرخه مردمی دارد اظهار داشت: 85 درصد موقوفات رفسنحان  تا كنون وقف امام حسين(ع) بوده است كه قابل هزينه در جاهاي ديگر نيست و بقيه آن واقفين  نيت‌هاي خاص  خود را داشته‌اند .

 وی با اشاره به اینکه از گذشته تاکنون شهر رفسنجان يك شهر مردم نهاد و خير  بوده است خاطرنشان کرد: ساخت  بيمارستان مرادي ، زايشگاه نيك نفس و آزادي ،بعضي از دانشگاه‌هاي رفسنجان  از محل موقوفات مردمي  بوده است و  در برخي زمينه‌ها از جمله معلولان  بهزيستي  و مشكلات مالي آن‌ها ، تامين جهيزيه دختران بي‌بضاعت ، درمان بيماري‌ها  اقبال عمومي مردم رفسنجان نسبت به وقف بيشتر شده است.

انتهای پیام/