یدالله موحد در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به خبری که در خصو تعرض به مددجوی بهزیستی منتشر شده بود گفت:بدنبال انتشار گزارشی مبنی بر کودک آزاری و تعرض جنسی و اذیت جسمانی نسبت به دختر ‌بچه‌ای به نام «د – و» که مددجوی اداره کل بهزیستی استان کرمان و در مراکز تحت نظارت آن اداره کل نگهداری می‌شود‌ در برخی از پایگاه‌های خبری بلافاصله موضوع از طرف دادسرا پیگیری و دستورات قضایی لازم خطاب به پلیس آگاهی استان کرمان صادر شد. وی  با اشاره به اینکه در اسرع وقت با همکاری بهزیستی استان کرمان مددجوی مذکور به پزشکی قانونی استان کرمان معرفی و توسط کمیسیونی مرکب از پزشکان متخصص در زمینه‌های مختلف از طفل مورد نظر معاینات لازم را معمول و صراحتا‌ اعلام نظر شد ،افزود: در نهایت کمیسیون پزشکی قانونی که متشکل از هفت نفر پزشک متخصص بود، صراحتا‌ موضوع تعرض جنسی به کودک را منتفی و سلامت او را تایید کردند.
موحد عنوان کرد: اما آن چه اهمیت فوق‌العاده دارد، این است که طی دو مرحله در شهریور 91 و 10 روز گذشته از «د – و» در کمیسیون‌های پزشکی معاینات لازم صورت گرفت و موضوع تعرض جنسی به این بچه تکذیب شد.
وی خاطر نشان کرد: در این معاینات محرز شد که این گزارش و انتشار آن مغرضانه و از اساس کذب بوده‌ و از این طریق نسبت به این مددجوی بهزیستی هتک حیثیت به عمل آمده است.
دادستان کرمان اظهار داشت: اشاعه غیر‌مسئولانه این اکاذیب مورد توجه و سوء‌استفاده برخی از رسانه‌های بیگانه و ضد‌نظام قرار گرفت‌.
وی از رسانه‌های استان کرمان به استثنای یک یا دو تا از این رسانه‌ها که گزارش را به نحوی در اختیار سایر پایگاه‌ها در سطح کشور قرار دادند، تشکر کرد و گفت : رسانه های کرمان با درایت با موضوع برخورد و قبل از احراز صحت خبر از انتشار آن خودداری ورزیدند‌.
موحدی گفت: از مدیران رسانه‌ها درخواست دارم که کمک کنند از این دختر بچه بدون سرپرست اعاده حیثیت به عمل آید که قطعا‌ مورد رضای خداوند متعال است.
وی خاطر نشان کرد: تمام کسانی که به نحوی از انحا در نشر اکاذیب مربوط به تعرض جنسی نسبت به این دختر بچه مداخله داشتند در مقابل رفتار خود مسئول هستند و این امر را باید پذیرا باشند که همان گونه برای حیثیت خود ارزش قائل هستند، برای آبروی این دختر بچه نیز اهمیت بدهند‌.
دادستان کرمان بیان داشت: دادسرا وظیفه دارد، این موضوع را که موجب تشویش اذهان عمومی شد تا حصول نتیجه و تنبیه متخلفان پیگیری کنند.
وی تصریح کرد: با توجه به اینکه موضوع صدمات جسمی و اینکه صدمات منشأ دگرزنی داشته یا ناشی از رفتار وی به لحاظ وضعیت خاص او بوده و بررسی‌ها و معاینات در پزشکی قانونی و تحقیقات توسط پلیس در حال انجام است.