رئیس دادگستری و دادستان شهرستان راور در دیدار با رئیس بهزیستی این شهرستان از همکاری با بهزیستی در  زمینه کاهش آسیب های اجتماعی اعلام آمادگی کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان به نقل از  راور، رئیس بهزیستی شهرستان و جمعی از کارشناسان شبه خانواده و امور پیشگیری، توانبخشی و اورژانس اجتماعی بهزیستی استان کرمان با حجت‌الاسلام بلوچ‌زاده دادستان شهرستان راور در محل دفتر دادستانی دیدار کردند.

عباس نصرت‌آبادی رئیس بهزیستی شهرستان راور در این دیدار با قدردانی از  همکاری دادستان این شهرستان، از وجود دو مرکز شبه خانواده در شهرستان راور خبرداد و اظهار کرد: مراکز نگهداری شبه‌خانواده در این شهرستان در محدوده سنی بالای شش سال و زیر 12 سال فعال هستند و برای پذیرش فرزندان با سن کمتر یا بیشتر باید با معاونت اموراجتماعی بهزیستی استان هماهنگ کرد .

وی با بیان اینکه خانواده‌هایی که آسیب دیده‌اند( اعتیاد) و فرزندان در معرض آسیب دارند، فرزندان در مهلت زمان مشخصی تحت سرپرستی بهزیستی قرار می‌گیرند تصریح کرد : در موارد خاص و اورژانسی پذیرش‌ها با صدور نامه از جانب دادستان یا قاضی کشیک دستورصادر می‌شود.

رئیس بهزیستی شهرستان راور با بیان اینکه موارد حفاظتی پرسنل اورژانس اجتماعی در زمان مداخلات که با نیروی محترم انتظامی هماهنگ می‌شود بیان کرد:  وسایل حفاظتی مانند افشانه، شوکر و غیره باید در اختیار پرسنل اورژانس اجتماعی برای حفاظت از خود قرار گیرد.

حجت‌الاسلام اسماعیل بلوچ‌زاده رئیس دادگستری و دادستان شهرستان راور نیز در این دیدار با قدردانی از فعالیت‌های انجام شده در بهزیستی این شهرستان اظهار داشت: فعالیت در بهزیستی به لحاظ برخورد با ارباب‌رجوع دارای مشکلات خاصی است که تقریباً مشابه کار دادگاه‌ها می باشد که حشر و نشر و برخورد با این افراد بسیار سخت و زیان‌آور است.

وی آمادگی خود را در همکاری با اداره بهزیستی در چارچوب دستورالعمل‌ها و قوانین اعلام کرد .

 رئیس اداره بهزیستی نیز خواستار تعامل بیشتر و برگزاری جلسات به شکل مستمر با دادستانی و سایر کارشناسان دادگستری شد.

انتهای پیام/