در اولین روز از هفته بهزیستی جلسه شورای هماهنگی دستگاههای زیر مجموعه وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان با حضور تمامی اعضاء برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان ، در این جلسه رحمانی مدیرکل کار ، تعاون و رفاه اجتماعی ضمن تبریک به مناسبت هفته بهزیستی از سازمان بهزیستی به عنوان سازمانی مقدس نام برد و گفت : خدمت در بهزیستی ، تلاش برای رفاه افراد نیازمند است که عبادت محسوب می شود.
وی خدمت پرسنل بهزیستی را توفیقی الهی دانست وافزود: بسیاری از مسائل اجتماعی و اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از آسیب های اجتماعی بر عهده بهزیستی است  . رحمانی استفاده از ظرفیت ها و توانمدیهای نهادهای زیر مجموعه وزارت کار ، تعاون و رفاه اجتماعی را فرصتی برای ارایه برنامه های پیشگرانه در بحث مسائل اجتماعی برشمرد.
دکتر عباسی مدیرکل بهزیستی نیز دراین نشست گفت : بهزیستی به عنوان یکی از نهادهای تخصصی در مباحث پیشگیری از آسیب های اجتماعی در طول سال برنامه ها و طرحهای مختلفی را برای گروههای هدف متفاوتی در دستور کار خود دارد.
وی راه اندازی 6 مرکز اورژانس اجتماعی در شهرستان های کرمان ، سیرجان ، بردسیر ، زرند ، بم ، جیرفت ، کهنوج را از فعالیت های بهزیستی در بحث پیشگیری از آسیب ها عنوان کرد و گفت : درصورت اختصاص اعتبار کشوری برای راه اندازی اورژانس اجتماعی درمراکز شهرستانها  دیگرنیز اقدام حواهیم کرد.
مدیرکل بهزیستی ، انجام برنامه های آموزشی مهارتهای زندگی در دانشگاهها و محیط های کاری ، همراه با توزیع کتاب های آموزش مهارتهای زندگی ، ارایه آموزش به بسیاری  از کارکنان دولتی دستگاههایی چون فرمانداری بردسیر ، ادارات شهربابک ، دهیاران فهرج ، کارکنان بیمارستان فاطمه (س) ، کارکنان صنایع لاستیک کرمان و سیمان ممتازان از دیگر برنامه ها برای آموزش مهارتهای زندگی در بحث پیشگیری عنوان کرد.
وی راه اندازی باشگاه مدرسین ازدواج و خانواده از سال 90 را یکی دیگر از اقدامات بهزیستی درراستای تحکیم بنیان خانواده و درراستای برنامه های آموزشی دفتر پیشگیری از آسیب های اجتماعی بهزیستی دانست.       
گفتی است دراین جلسه علاوه برمباحث پیشگیری از آسیب های اجتماعی و ارایه گزارشی از اقدامات انجام شده درخصوص فعالیت های بهزیستی و دیگر مصوبات جلسه قبل گزارشی از نحوه توزیع سبد کالا بین مددجویان بهزیستی و کمیته از سوی اداره کل تعاون و رفاه اجتماعی ارایه شد.