جلسه طرح تقسیم کار ملی با هدف کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی با حضور مدیر کل و کارشناسان حوزه اجتماعی بهزیستی – مدیرکل امور اجتماعی استانداری  –رئیس اداره حمایتهای اجتماعی کمیته امداد – معاون امور اجتماعی هلال احمر – معاون امور اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی –کارشناس فرهنگی سازمان تبلیغات  در محل بهزیستی استان کرمان برگزار شد .

 به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان :عباس صادق زاده در جلسه تقسیم کار ملی  با مهم دانستن مسائل اجتماعی و دغدغه های مردم گفت:به منظور کاهش و آسیب های اجتماعی ، دولت و حاکمیت باید برنامه ریزی دقیق در راستای آموزش خانواده های جوان را در دستور کار خود قرار دهد .

وی با بیان اینکه  آموزش به گروههای هدف شاخص پیشگیری از آسیب های اجتماعی است ، اظهار داشت :با استفاده از آموزش به ویژه به گروههای هدف ،زنان سپرست خانوار ،زوج های جوان که در معرض آسیب های جدی قرار دارند و منجر به بروز مشکلات متعددی در این خانواده ها می شود از بسیاری از آسیب ها در جامعه  می توان جلوگیری کرد .

مدیر کل بهزیستی استان کرمان با اشاره به همکاری و فعالیتهای مفید شهرداری در رابطه با  تبلیغات در سطح استان گفت :  باید مسائل و نیازهای روز جامعه به ویژه اعتیاد و طلاق را در اولویت قرار دهیم و با انسجام و هماهنگی در اجرای طرح شاهد اثر گذاری مفید و ارزشمندی باشیم .

زهرا موسی پور مدیرکل  امور اجتماعی استانداری افزود :در استان کرمان برای کاهش آسیب های اجتماعی برای تحقق اهداف طرح تقسیم کار ملی اقدامات  مفیدی انجام شده است و به همین منظور سازمان ها به تناسب وظایفشان ، مسئولیت هایی را برعهده گرفته اند .

ایشان با اشاره به افتتاح مرکز آموزش ارتقاء سلامت روان در بهزیستی بیان کرد :این مرکز با ارائه خدمات مشاوره ای با هدف سلامت روان و کاهش مشکلات روانی در خانواده ها بسیار مفید و کارامد می باشد و همچنین آموزش ها باید به صورت مستمر انجام شود .

رئیس اداره حمایتهای اجتماعی کمیته امدا با تاکید بر اجباری شدن آموزش قبل از ادواج زوجین اظهار داشت  : بیشترین جامعه هدف در کمیته امداد را زنان سرپرست خانوار تشکیل می دهند و آموزش این قشر  از جامعه در برخورد با مشکلات اجتماعی و اشتغال  این افراد در کاهش آسیب های اجتماعی مفید است .

هادی ترابی کارشناس سازمان تبلیغات با بیان اینکه پایگاه های تبلیغاتی را برای زنان سرپرست خانوار افزایش دهیم گفت : ما در موضوع آسیب های اجتماعی باید از پایگاه های تبلیغاتی جهت آموزش و توانمندی روحی افراد و همچنین زنان سرپرست خانوار  استفاده کنیم .

 معاونت داوطلبان هلال احمر با تشریح وظایف هلال احمر در زمینه کاستن ،پیشگیری و امداد در حین حوادث گفت : آموزشهای ارائه شده توسط  هلال احمر به خانواده ها تحت عنوان خادم ، یک کار جهانی است که در راستای  ارتقاء سطح آمادگی افراد به صورت خانه به خانه انجام می شود .