جلسه برسی مشکلات و راهکارهای توسعه ورزش نابینایان و کم بینایان با حضور عباس صادق زاده رئیس هیئت نابینایان و کم بینایان ،مدیر کل ورزش جوانان استان و جمعی از نابینایان در محل دفتر هیئت نابینایان استان کرمان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان عباس صادق زاده رئیس هیئت ورزش نابینایان با تاکید بر توجه ویژه به ورزش معلولین ،نابینایان و کم بینایان گفت :ورزش در جامعه امروز برای دور ماندن جوانان از بسیاری از آسیب های اجتماعی به یک ضرورت تبدیل شده است بنابر این همه دستگاه ها باید توجه خاصی به جامعه ورزش داشته باشند .

ایشان با بیان اینکه ما میتوانیم از ورزش به عنوان دارو و درمان استفاده کنیم اظهار داشت :ورزش در گروهای توانخواه و افرادی که به هر دلیل دچار نقص عضو می باشند شرایط جدی تری پیدا می کند و اثرات مثبت و مفیدی را بر جای می گذارد .

وی افزود علی رغم همه تلاشها در بحث مناسب سازی سطح شهر جهت آسایش و رفاه حال معلولین ،نابینایان و کم بینایان اما متاسفانه نتوانستیم  فرهنگ لازم را برای جامعه ایجاد کنیم و در همین راستا باید ما در ساختارهای دولتی پیشقدم شویم و کمک کنیم که اماکن ورزشی مخصوص معلولین افزایش یابد .

عباس صادق زاده با اشاره به دغدغه ایاب و ذهاب افراد نابینا به سالن ورزشی بیان کرد :ما باید شرایط را برای افراد دارای محدودیت مهیا کنیم که از سالن های ورزشی محله ای استفاده کنند .

رئیس هیئت نابینایان استان اظهار امیدواری کرد که تعامل بین اداره ورزش و اداره بهزیستی باعث شود خیرین ورود پیدا کنند و بتوانیم زمینه را برای حضور بیشتر افراد دچار محدودیت در میادین ورزشی ایجاد کنیم .

امیری خراسانی مدیر کل ورزش و جوانان با تشریح افتخارات ورزشکاران پاراالمپیکی در استان گفت :موقعی که افراد بزرگ منش با یک سری محدودیت اما انگیزه و رغبت فراوان دنبال ورزش  هستند و در میادین بزرگ جهانی افتخار آفرینی می کنند مسئولیت و انگیزه  ما را  برای خدمت رسانی بیشتر بالا می برد .