در دیدار شهردار  و رئیس بهزیستی شهرستان زرند با جمعی از معلولان راه اندازی اتوبوس ویژه معلولان در سطح شهر زرند عنوان شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان و به نقل از زرند، شهردار زرند به همراه رئیس بهزیستی شهرستان با جمعی از معلولان این شهرستان دیدار و گفت‌وگو کردند.

وحید طهماسبی رئیس اداره بهزیستی زرند در این دیدار از انجام اقدامات شهرداری و شورای شهر در زمینه مناسب‌سازی فضای شهری برای معلولان قدردانی کرد و افزود: برای رسیدن به نقطه مطلوب، فعالیت‌ها در زمینه مناسب‌سازی باید استمرار داشته باشد و کارهای زیادی انجام شود.

 
وی با بیان اینکه نگاه شهردار زرند به جامعه معلولان یک نگاه ویژه  است تصریح کرد: اقدامات خوبی برای شهروندان معلول در سطح شهر انجام شده است اما باید تلاش شود تا نگاه و دید جامعه را به جامعه معلولان تغییر داد.

رئیس بهزیستی شهرستان زرند خاطرنشان کرد: شهروندان باید با فعالیت‌ها و توانمندی‌های قشر معلول آشنا شوند.

طهماسبی خواستار اصلاح بعضی از ورودی‌های ادارات سطح شهر از سوی شهرداری زرند شد و افزود: اقدام شهردار زرند در دیدار با جامعه معلول شهرستان زرند بسیارارزشمند است.

محمدی شهردار زرند  نیز در این نشست باقدردانی از روحیه صبر و از خودگذشتگی این خانواده‌ها اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین دیدگاه‌های شهرداری برای احداث پروژه‌های عمرانی شهر، در نظر گرفتن فضایی مناسب برای تردد و تفریح معلولان است که در این زمینه کلنگ احداث مجموعه بوستان ویژه معلولان به زمین زده شده است .

وی افزود:اگر زمینه برای حضور فعال معلولان در جامعه فراهم شود آن‌ها می‌توانند در تمامی فعالیت‌های شهرستانی و به حرکت درآوردن چرخ‌های صنعتی شهرستان نقش به سزایی داشته باشند .

شهردار زرند با قدردانی از رئیس اداره بهزیستی زرند،  خواستار مشارکت مسئولان در راستای کمک گرفتن از معلولان در همه زمینه‌ها شد و گفت: هر چند مشکلات ویژه معلولان در سطح شهر زیاد است اما تلاش می‌شود با همکارسی همه مسئولان فضاهای استانداردی را برای معلولان فراهم کنیم.

منتخب شورای شهر زرند از خرید مجموعه‌های بازی و تندرستی ویژه معلولان خبر داد و گفت:  با شرکت‌های مختلف در زمینه ست‌های تندرستی و ورزشی این کار پیگیری شده است.

وی از راه اندازی اتوبوس ویژه معلولان در سطح شهر زرند خبر داد و گفت:این طرح نیز با همکاری اداره بهزیستی زرند به زودی اجرایی و عملیاتی می‌شود .

 

انتهای پیام/