به مناسبت هفته بهزیستی فرمانده نیروی انتظامی استان کرمان به همراه رئیس پلیس راهور – معاون بهداری و رئیس دفتر فرماندهی با مدیر کل و اعضاء شورای معاونین اداره کل بهزیستی کرمان دیدار  و گفت و گو کرد .

 به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان : عباس صادق زاده مدیر کل بهزیستی استان کرمان ضمن تقدیر و تشکر از نیروی انتظامی گفت : نیروی انتظامی در زمینه پیشگیری و مواجه درست  با آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد و طلاق همیشه یار و همراه بهزیستی بوده است .

 

وی با توصیف بهزیستی به عنوان متولی مسائل اجتماعی اظهار داشت : در برنامه ششم توسعه در 20 محور  ماموریت های تخصصی در زمینه مسائل اجتماعی بر عهده بهزیستی گذاشته شده که در بسیاری از این ماموریت های زمینه همکاری با نیروی انتطامی قابل تعریف است .

 

وی  با اظهار تاسف از رشد بالای اعتیاد و طلاق در استان کرمان عنوان کرد : برای تعدیل و کاهش آسیب های اجتماعی ، برای تعدیل و کاهش آسیب های اجتماعی برنامه های  بومی و محلی متناسب با شرایط استان طراحی شود .

 

ایشان اظهار داشت : تولیدات علمی و تخصصی دانشگاهیان زمانی گره گشای مشکلات و دغدغه های افراد جامعه می باشد که بتوان از علم و دانش آنان به صورت ساختاری و عملیاتی  برای کاهش آسیب های اجتماعی استفاده کرد .

سردار رضا بنی اسدی فر با اشاره به ارتباط کاری بین مجموعه های متعدد نیروی انتظامی در حوزه های تخصصی ، اجرایی و عملیاتی عنوان کرد : به هر اندازه بهزیستی در انجام ماموریت های خود موفق باشد از زحمات و دغدغه  پلیس در زمینه مقابله با جرایم کاسته می شود .

 

وی افزود : تدابیر بومی گرایانه متناسب با آسیب ها و کژرفتاری های  اجتماعی و تعاملات سازنده بین سازمان های دارای تفکر اجتماع محور در ترویج مسولتی و سلامت اجتماعی در پویایی و نشاط جامعه  اثرات سازنده ای دارد.

 

فرمانده نیروی انتظامی  با اظهار امیدواری نسبت به همکاری سازمان بهزیستی و پرسنل نیروی انتظامی در برقراری امنیت و آسایش مردم جامعه خاطر نشان کرد : تقویت و حمایت از بهزیستی به عنوان سازمان تخصصی در حوزه مسائل اجتماعی به کاهش آسیب و برقراری سلامت اجتماعی منجر می شود .