در دیدار مدیرکل و معاونین بهزیستی با رئیس کل دادگستری استان کرمان برانجام تعامل بیشتر دو دستگاه و اجرای برنامه ها و طرحهای مشترک به منظور کاهش آسیب های اجتماعی و کاهش ورودی پرونده های قضایی تأکید شد.
به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان کرمان ، دراین دیدار عباس صادق زاده مدیرکل بهزیستی با اشاره به اینکه تلاش مجموعه پرسنل بهزیستی درراستای خدمت مؤثر به جامعه هدف می باشد، گفت : تعامل و همراهی دستگاههای مرتبط با فعالیت های بهزیستی و اجرای مدیریت علمی مهمترین هدف فعالیت های بهزیستی جهت  کاهش آسیب های اجتماعی و پیشگیری از معضلات و مسأیل اجتماعی که امروز گریبانگیرجامعه  شده ،می باشد .
وی افزود: انجام اقدامات تخصصی برای کاهش آسیب های اجتماعی چون طلاق ، اعتیاد ، مداخلات روانی ، کودک آزاری ، همسر آزاری و… کمک خواهد کرد تا ورودی پرونده های قضایی به مجموعه دادگستری کاهش یابد .

صادق زاده اظهار داشت : ورود افراد به دستگاههای قضایی دغدغه های مادی ، حقوقی و اجتماعی را ایجاد می کند که اگر بتوانیم با همراهی کارشناسان متخصص و مجرب برنامه های علمی متناسب با شرایط و اولویت های اجتماعی جامعه اجرا نمائیم از صرف هزینه های سنگین و ورودی پرونده های قضایی کاسته خواهد شد.
مدیرکل بهزیستی با اشاره به اینکه بهزیستی فارغ از مسئولیت هایی که در مجموعه کاری برعهده دارد حاضر به همکاری با همه مسئولین استان در حوزه های اجتماعی می باشد اظهار امیدواری کرد با انعقاد تفاهم نامه همکاری با دادگستری و استفاده از توان دو مجموعه بتوان در حل مسایل اجتماعی و استان قدمهای مثبتی برداشته شود.
در ادامه این نشست موحد رئیس کل دادگستری استان کرمان نیز گفت :کار در بهزیستی وظیفه ای خطیر و حساس بویژه دراستان کرمان می باشد.
وی با اشاره به جایگاه خاص جغرافیایی استان کرمان اجرای برنامه های اجتماعی و پیشگیرانه دراستان کرمان را سخت عنوان کرد و اظهار داشت : بهزیستی نقش محوری در کاهش آسیب های اجتماعی دارد و آثار و برکات فعالیت های آن در همه بخشهای جامعه نمود دارد .
وی از اورژانس اجتماعی به عنوان یک فعالیت اجتماعی مؤثر در جامعه یاد کرد و گفت : فعالیت اورژانس اجتماعی (123) از مجموعه فعالیتهای بهزیستی است که  توانسته در جلوگیری از بسیاری از وقایع و آسیب های اجتماعی مانند حمایت از کودکان بی سرپرست و بدسرپرست ، زنان آسیب دیده ، همسر آزاری وکودک آزاری و… کار آمدی لازم و بموقعی داشته باشد.
موحد آثار فعالیت های بهزیستی را در کاهش پرونده های قضایی دانست و خاطر نشان کرد : اقشار آسیب پذیر در جامعه مانند خانواده های معتادین ، زندانیان، بدسرپرست و… از جمله مواردی هستند که بدون حمایت های مادی و معنوی باعث بروز مشکلات اجتماعی فراوانی می شوند که مداخله بهزیستی در مسایل اجتماعی آنان کمک خواهد کرد تا از بروز آسیب های اجتماعی در بین این افراد جلوگیری شود.
وی فعالیت های بهزیستی و دادگستری را دارای فصول مشترکی دانست که با همکاری نزدیک با هم می تواند از صرف هزینه های سنگین که برجامعه تحمیل می شود ،جلوگیری کرد.
رئیس کل دادگستری کرمان انعقاد تفاهم نامه فی مابین بهزیستی و دادگستری را امری ضروری عنوان کرد که با بررسی نقاط مشترک قابل اجرا توسط کارشناسان و متخصصین دو حوزه می تواند، اثرات مثبتی درجامعه داشته باشد.