تفاهم‌نامه همکاری بین جمعیت هلال احمر کرمان با اداره کل بهزیستی این استان با هدف گسترش آموزش‌‌های امدادی طرح خادم (خانواده آماده در مخاطرات) و تلاش برای آموزش و نهادینه ‌سازی فرهنگ خودامدادی، امضا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان، با توجه به بروز حوادث، بلایا و سوانح در استان کرمان و قرار داشتن کشور ایران در مجموعه 10 کشور حادثه‌خیز جهان و لزوم توجه جدی و زیربنایی به آموزش‌های امدادی و اقدامات پیشگیرانه در راستای پیشگیری از آسیب‌ها و تلفات ناشی از آن که به خانواده‌ها وارد می‌شود؛ توافق‌نامه همکاری بین جمعیت هلال ‌احمر و اداره کل بهزیستی استان کرمان منعقد شد.

این تفاهم نامه با اهدافی چون آموزش فعالیت‌های امداد و نجات به مدیران، مربیان زیر پوشش و مراکز نگهداری از کودکان و نوجوانان بی‌سرپرست در استان، تلاش برای آموزش و نهادینه‌سازی فرهنگ خودامدادی بین مردم، افزایش آگاهی عمومی و آموزش همگانی در زمینه فعالیت‌‌های امدادی و عام‌المنفعه به امضای مدیران 2 مجموعه رسید.

برگزاری دوره‌های آموزشی 22 ساعته امداد و کمک‌های اولیه و آمادگی در برابر بلایای طبیعی در راستای اجرای طرح خادم (خانواده آماده در مخاطرات) و با هدف ایجاد خانواده آماده، جامعه آماده ویژه مدیران، پرسنل، توان خواهان مراکز نگهداری تحت سرپرستی بهزیستی و سالمندان از جمله مفاد این تفاهم‌نامه است.

بسترسازی مناسب، تهیه امکانات آموزشی و صدور گواهینامه‌های آموزشی در سطح استان، توسط اداره کل بهزیستی و جمعیت هلال احمر استان کرمان از جمله تعهدات طرفین در انعقاد تفاهم‌نامه مذکور است.

انتهای پیام/