با حضور معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکتهای مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور ،جلسه هم اندیشی مسئولین مختلف کمیته های شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر استان کرمان  در محل اداره کل بهزیستی استان کرمان  برگزار شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان ،دکتر بابک دین پرست معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکتهای مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت : این هم اندیشی به منظور بررسی مشکلات ، نقاط قوت وضعف و پیشنهادات در حوزه کاهش تقاضای مواد مخدر در استان کرمان برگزار شده است که با استفاده از تبادل نظر و پیشنهادات اعضاء بدنبال اجرایی شدن سند جامع پیشگیری اولیه از اعتیاد و بررسی سهم هر کدام از دستگاهها در راستای اجرایی شدن این سند می باشیم .

وی با اشاره به اینکه مسئول اجرایی سند جامع پیشگیری اولیه از اعتیاد برعهده  ستاد مبارزه با مواد مخدر و استانداری ها می باشد . افزود: تمامی دستگاهها براساس تفاهم نامه موظف به اجرای فعالیت های فرهنگی در راستای اجرایی شدن این سند می باشند.
معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکتهای مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور با تاکید بر اینکه دستگاههایی چون بسیج ، سازمان تبلیغات اسلامی ، امور مساجد ، دانشگاهها و آموزش و پرورش می توانند بصورت خاص ستاد مبارزه با مواد مخدر را یاری کنند گفت : اختصاص اعتبار برای اجرای برنامه های مختلف فرهنگی جهت پرکردن اوقات فراغت افراد در معرض آسیب و جوانان و نوجوانان می تواند جایگزین مناسبی برای هزینه های پیشگیری ودرمان اعتیاد به شمار رود.
وی اجرای طرحهایی چون شیوع شناسی در آموزش و پرورش طرح خانه و مدرسه ، شناسایی دانش آموزان در معرض خطر، در سال 93 را طرحهای برای پیشگیری در مباحث اعتیاد عنوان کرد و اظهار داشت : بهبود طرحهای درمانی در سیاست های کلان مواد مخدر، جایگزین مواد مخدر کم خطر به جای مواد پر خطر  می تواند ما را در کاهش تلفات مصرف مواد مخدر در کشور یاری نماید.
دکتر دین پرست خبر از تصویب سند جامع درمان در جلسه هیات وزیران دولت داد و گفت : تدوین سند جامع توسعه مشارکتهای مردمی ،تدوین پروتکل مراکز اقامتی و پروتکل درمان نوجوانان و بررسی طرحهای درمان نگهدارنده عوتی می تواند مجموعه فعالیت های دولت در ستاد مبارزه با مواد مخدر را برای کاهش تقاضا ، درمان و پیشگیری از اعتیاد کمک کند.
گفتنی است در این همایش دکتر عباسی مدیر کل بهزیستی نیز به عنوان رئیس کمیته فرهنگی و پیشگیری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان گزارشی از فعالیتهای این کمیته ارایه نمود.