مراسم تحویل 300 تابلوی معرق دست ساخته معلولین رعد به انتقال خون کرمان با حضور مدیرکل و معاونین توانبخشی و مشارکت های بهزیستی استان کرمان – مدیرکل اموراجتماعی استانداری – مدیرکل انتقال خون – اعضاء هیات مدیره رعد برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان در این مراسم عباس صادق زاده مدیرکل بهزیستی توجه به توان و ظرفیت های معلولین علیرغم داشتن محدویت های جسمی – حرکتی ، ذهنی و حسی را از شاخص های موفقیت در اشتغال و استقلال این گروه ذکر کرد و گفت : معلولین در زمینه های  ورزشی – علمی-  هنری وحرفه ای قابلیت های خود را در عرصه های ملی و بین المللی اثبات کرده اند که حضور در پارالمپیک و موفقیت های به دست آمده مصداق عینی این قابلیت ها می باشد.

وی با اشاره به فعالیت های طیف گونه مجموعه رعد در سراسر کشور اظهار داشت : علاوه بر اراده محکمی که در اعضاء هیات امنا و هیات مدیره رعد برای توانمندسازی و استقلال معلولین وجود دارد این مجموعه در رویکرد جدید خود حمایت از حرفه آموزی معلولین و اشتغال آنان را با جدیت دنبال می کند.

صادق زاده با بیان اینکه بهزیستی با بهره گیری از الگوی کارگاههای اشتغال حمایت شده یا SE  در کشورهای توسعه یافته از جمله سوئد به تشریح این الگو پرداخت و افزود: معلولین در قالب این کارگاه ها از آموزش های لازم حرفه ای بهره مند می شوند و در ادامه با نظارت حامیان شغل یا  jub cultural شرایط برای اشتغال این گروه فراهم می شود و حامیان شغل در طول زمانی مشخص هم کیفیت اشتغال ایجاد شده و تطابق با استانداردها و هم حقوق و مزایای فرد معلول را مورد ارزیابی و بررسی قرار می دهند.

وی با اشاره به اینکه مجوزکارگاههای اشتغال حمایت شده SE در استان کرمان برای مجتمع نیکوکاری رعد صادر شده است ؛ گفت : با توجه به اراده و قابلیت هایی که در مجموعه رعد کرمان وجود دارد امیدواریم کارگاههای تولیدی پراکنده در کرمان در این موسسه تجمیع و این مرکز به یک دانشکده آموزشی – کاربردی قوی تبدیل شود.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان حرکت به سمت بازار یابی برای محصولات تولید شده معلولین را ضرورت دیگری توصیف کرد و گفت بهزیستی استان کرمان به ویژه در دو حوزه معاونت توانبخشی و مشارکت های مردمی برای هرگونه همکاری از طریق دائر کردن نمایشگاه و فروشگاه عرضه محصولات و یا جذب مشارکت سازمان های دولتی و غیر دولتی در خرید این محصولات آماده همکاری و حمایت می باشد.

زهرا موسی پور مدیرکل اموراجتماعی استانداری کرمان با توصیف  توانمندی های معلولین گفت : معلولین ثابت در عمل ثابت کرده اند که معلولیت محدودیت نیست.

وی با اشاره به پدیده تکدی گری در جوامع اظهار داشت : در طول روز شاهد تکدی گری افرادی هستیم که از نعمت سلامت جسم وذهن برخوردارند و معلولین علیرغم محدودیت های جسمی و ناتوانی هایی که دارند در شیفت های مختلف کاری با اراده قوی به کار و فعالیت مشغولند و جامعه باید از این گروه درس بیاموزد.

موسی پور با تشکر از مدیرکل و مجموعه بهزیستی استان کرمان به لحاظ نگاه حمایت گری که نسبت به  موسسات و خیریه های توانمندی چون مجموعه رعد دارد گفت : رویکرد مدیرانی چون مدیر انتقال خون هم نسبت به خرید محصولات معلولین قابل تقدیر است .

مدیرکل امور اجتماعی استانداری بازاریابی و فراهم کردن زمینه های فروش محصولات تولید شده توسط معلولین را دیگر دغدغه معلولین ذکر کرد و افزود: علاوه بر دائر کردن فروشگاه و نمایشگاه دائمی برای عرضه محصولات باید نسبت به فروش اینترنتی محصولات و تولیدات معلولین در سطح ملی و بین المللی برنامه ریزی کرد.

به گفته لشکری مدیرعامل مجتمع نیکوکاری رعد کرمان کارگاه تولیدی – حمایتی در زمینه تولید پوشاک – شیرینی و معرق در موسسه رعد فعال است که ظرف مدت 15 روز و در سه شیفت کاری معلولین این موسسه نسبت به تولید 300 تابلو معرق به سفارش انتقال خون اقدام کرده اند.

لازم به ذکر است انتقال خون هر ساله به پاسداشت اهداء کنندگان خون هدایایی به آنان تقدیم می کند که امسال این هدایا در قالب تابلو معرق از صنایع دستی تولید شده در کارگاه تولیدی – حمایتی رعد کرمان خریداری شده است .