در مراسم ویژه برنامه هفته ملی کودک اجرای طرح سفیران فرهنگی در استان کرمان مطرح شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان، فاطمه‌السادات حسینی پیش از ظهر امروز ویژه‌برنامه هفته ملی کودک که با حضور مشاوره بانوان ادارات، مدیران و مربیان مهدهای کودک تحت پوشش بهزیستی کرمان در محل اداره کل برگزار شد با تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله‌الحسین (ع) و با اشاره به اینکه محرم یک دانشگاه است اظهار داشت: در حادثه کربلا کودکان، نوجوانان و سالمندان برای دفاع از اسلام نقش داشتند.

وی با بیان اینکه برای حل مشکلات و مسائل در جامعه باید از خانواده‌ها شروع کرد افزود: رکن اصلی در جامعه خانواده است و محور اصلی خانواده مادران هستند.

مدیرکل امور بانوان در استانداری کرمان به مسئولیت خطیر مربیان و مدیران مهدکودک‌ها در راستای تربیت کودکان اشاره کرد و گفت: سکان‌دار اصلی تربیت نسل‌ها به دست مادران و مربیان است.

حسینی با اشاره به روایتی از حضرت علی(ع) مبنی براینکه قلب کودک مانند یک زمین خالی است هر بذری که در داخل آن ریخته شود، رشد می‌کند یادآورشد: دوران کودکی بهترین دوران برای تعلیم و تربیت است.

وی با اشاره به اینکه تعلیم و تربیت در دوران کودکی همچون نقشی است که روی سنگ حک می‌شود بیان کرد: اگر تربیت در دوران کودکی آغاز شود تأثیر آن در جامعه ماندگار است.

مدیرکل امور بانوان در استانداری کرمان با بیان اینکه آسیب‌های اجتماعی به دلیل تکنولوژی‌های نوین نیست بلکه همه ریشه در تربیت مادران دارد تصریح کرد: تربیت فرزند توسط مادر موجب سعادت و تربیت فرزند بد موجب هلاکت جامعه می‌شود.

مدیرکل امور بانوان استانداری کرمان با تأکید براینکه کودکان باید قدرت فکر کردن را یاد بگیرند تصریح کرد: با توجه به اینکه بسیاری از مادران در جامعه شاغل هستند مسئولیت و رسالت مربیان خطیرتر  می‌شود زیرا باید دو نقش مادری و معلمی را ایفا کنند.

حسینی از اجرای طرح سفیران فرهنگی در استان کرمان برای نخستین بار در کشور خبرداد و تصریح کرد: این طرح برای آموزش وپرورش، مساجد، ادارات، مهدهای‌کودک و جلسات خانگی در استان اجرایی می‌شود.

وی با بیان اینکه در این طرح مهارت‌های 10 گانه آموزش داده می‌شود گفت: این طرح بدین گونه است که 25 نفر از هر سازمان برای آموزش انتخاب می‌شوند و بعد از آموزش این افراد به سایر افراد در آن نهاد آموزش می‌دهند.

مدیرکل امور بانوان استانداری کرمان با اشاره به اینکه باید بیشترین سرمایه‌گذاری‌ها در مهدهای کودک‌ هزینه شود بیان کرد: باید برنامه‌ها به شکل علمی و هدف‌گذاری شده برای مهدکودک‌ها تدوین شود.

حسینی با تأکید بر افزایش تعامل بین مدیران و مربیان مهدها  با والدین تصریح کرد: آموزه‌های دینی از طریق قصه، شعر و نقاشی به کودکان آموزش داده شود.

وی خاطرنشان کرد: برخی از اسباب‌بازی‌های کودکان از قبیل خمیربازی ، قدرت تفکر و ذهن کودکان را بالا می‌برند و از لحاظ جسمی و فیزیکی نیز قوی می‌شود.

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان کرمان: فعالیت 567 مهدکودک تحت نظارت پوشش بهزیستی در استان کرمان

عباس بلندی معاون امور اجتماعی بهزیستی استان کرمان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه این برنامه به مناسبت هفته ملی کودک برگزارشده است اظهار داشت: 567 مهدکودک فعال تحت نظارت پوشش بهزیستی در استان وجود دارد که از این تعداد  324 مهدکودک روستایی است.

وی با اشاره به اینکه 23 هزار کودک در این مهدها آموزش‌های مختلف را می‌بینند افزود: همه برنامه‌ها در هفته ملی کودک با محوریت عاشورا برگزار شده است.

معاون امور اجتماعی بهزیستی خاطرنشان کرد: اهمیت و توان مهدهای کودک باید به جامعه شناسانده  شود.

در این جلسه نیز کودکان به عزاداری پرداختند.\

انتهای پیام/