در نشست مدیرکل امور اجتماعی استانداری کرمان با مدیران موسسات و مراکز خیریه شهرستان شهربابک راه‌اندازی  بانک اطلاعاتی افراد نیازمند در این شهرستان  در راستای مشخص شدن بهره‌مندی افراد از خدمات؛ مطرح شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان به نقل از شهربابک، مدیرکل امور اجتماعی استانداری کرمان به همراه معاون فرماندار شهرستان شهربابک، رئیس بهزیستی شهرستان شهربابک و جمعی از مسئولان  از موسسه خیریه  حضرت رقیه(س) این شهرستان بازید کرد.

 

زهرا موسی‌پور مدیرکل امور اجتماعی استانداری کرمان در نشست با مدیران موسسات خیریه شهرستان شهربابک از خدمات مدیران موسسات خیریه این شهرستان در راستای خودکفا کردن فرزندان پذیرش شده در مراکز قدردانی کرد و گفت: باید شرایطی را برای راه‌اندازی کارگاه‌های کوچک و صنعت خرد خانگی  در راستای خودکفا کردن فرزندان شبه خانواده  فراهم کرد.

 

وی با اشاره به اینکه لازم است موسسات خیریه و سازمان های مردم نهاد با یکدیگر تعامل داشته باشند ، افزود: بانک اطلاعاتی افراد نیازمند در شهرستان شهربابک در راستای مشخص شدن بهره‌مندی افراد از خدمات راه‌اندازی شود.

 

وی با تأکید بر حفظ عزت و ارزش افراد نیازمند در بهره گیری از خدمات، اظهار داشت : آسیب‌های اجتماعی را باید در جامعه شناسایی و با تعامل و برنامه‌ریزی نسبت به رفع آن‌ها اقدام کرد.

 

مدیرکل امور اجتماعی استانداری کرمان با بیان اینکه برای حل معضلات اجتماعی باید یک مدیریت جهادی و عزم ملی داشته باشیم تصریح کرد: ایجاد کمربندسبز برای جلوگیری از حاشیه‌نشینی در این شهرستان یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های پیش رو است.

 

 موسی‌پور با بیان اینکه برای برون رفت جامعه  از آسیب‌های اجتماعی افزایش نشاط اجتماعی لازم است تصریح کرد: بحث آسیب‌های اجتماعی باید در کارگروه اجتماعی و فرهنگی به طور جدی بررسی شود.

 

وی بزرگترین رسالت مسئولان را ورود مردم به فعالیت‌ها عنوان کرد و گفت: باید سازمان‌های مردم نهاد را حمایت و در اولویت مشارکت و فعالیت اجتماعی قرار داد.

 

شهرستان شهربابک دارای هفت موسسه خیریه است که در این نشست مدیران موسسات و مراکز خیریه شهرستان  به بیان ارائه خدمات و مشکلات پرداختند.

 

انتهای پیام/