مدیرکل بهزیستی استان کرمان با اعضاء هیات رئیسه ورزش های نابینایان استان کرمان دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان کرمان در دیدار مدیرکل بهزیستی استان کرمان با هیات رئیسه ورزش های نابینایان ، عباس صادق زاده  با تبریک سال جدید و ماه مبارک رجب گفت : هیات رئیسه جدید در یک برنامه ریزی منسجم واصولی بر رفع موانع و مشکلات ورزش نابینایان متمرکز می شود.

رئیس هیات رئیسه ورزش نابینایان با اشاره به الگوهای موفق و توانمند در بین روشندلان گفت : از توان سازمان های مردم نهاد وخیریه هایی چون موسسه مولی الموحدین برای پیشبرد اهداف هیات ورزش های نابینایان استفاده می شود.

صادق زاده با تاکید بر قابلیت های جامعه نابینایان افزود: این گروه از جامعه بسیار مظلوم واقع شده اند ودلیل این مظلومیت نابرابری هایی است که در جامعه وجود دارد.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان توسعه سالنهای ورزشی را از مهمترین برنامه های هیات عنوان کرد و گفت : فراهم کردن امکانات ، شناسایی ظرفیت های جامعه ، ارتقاء سلامت نابینایان و شناسایی استعدادها به منظور تثبیت جایگاه نابینایان در جامعه با بهره مندی از خرد جمعی موردتوجه هیات رئیسه قرار گرفته است.

محمد پور غلامرضایی دبیر هیات ورزش های نابینایان با بیان اینکه هیات رئیسه جدید بر رعایت ضوابط ومقررات در اداره هیات تاکید دارد ؛ گفت : استان کرمان اولین استانی است که شرایط برای حضور بانوان نابینا را در رشته جودو فراهم کرده است.

 پور غلامرضایی در ادامه با طرح مشکلات اجرایی در مسیر ورزش نابینایان گفت : رفت و آمد نابینایان به اماکن عمومی و ورزشگاه ها به سختی انجام می شود همچنین گرفتن مجوز برای ورزش بانوان نابینا بسیار زمان بر می باشد که با توجه به ضرورت پرداختن به ورزش نابینایان باید در این زمینه راهکارهای مناسبی طراحی و عملیاتی شود.

در ادامه هریک از اعضاء هیات رئیسه به بیان نظرات و پیشنهادات پرداخته و موسسه خیریه مشیز برای هرگونه همکاری در زمینه ارتقاء ورزش نابینایان اعلام آمادگی نمود.