به مناسبت هفته بهزیستی و با حضور مسئولین بهزیستی مرکز اقامتی  میان مدت وابستگی به مواد آفتاب در کرمان افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان ، دکتر عباسی مدیرکل بهزیستی در مراسم افتتاح این مرکز گفت : از آنجا که بحث اعتیاد به عنوان یکی معضلات مهم جهان محسوب می شود بهزیستی به عنوان نهادی که در مجموعه فعالیت های پیشگیری و درمان اعتیاد فعالیت دارد با افتتاح 6 مرکز اقامتی میان مدت وابستگی به مواد در هفته بهزیستی در شهرستانهای کرمان ، عنبر آباد ، منوجان ، جیرفت ، قلعه گنج و رودبار جنوب تلاش نموده تا در بحث درمان  اعتیاد در تمامی شهرستانها مرکز ترک اعتیاد در بخش خصوصی را فعال نماید. وی با اشاره به تعداد مراکز ترک اعتیاد در سراسر استان گفت : همراهی خانواده ها و افزایش آگاهی عموم در بحث ترک اعتیاد در جامعه کمک خواهد کرد تا بتوانیم با این معضل خانمان سوز برخورد کنیم .
دکتر عباسی میزان شیوع اعتیاد را زیاد دانست و اظهار داشت : همکاری عموم و تمامی دستگاهها ما را در بحث پیشگیری از اعتیاد که به تبع آن پیشگیری بسیاری از جرائم و مشکلات اجتماعی را بدنبال خواهد داشت . کمک خواهد کرد.
گفتنی است : درادامه این مراسم افتتاحیه دکتر عباسی با حضور در این مرکز با افرادی که به منظور سم زدایی مواد و درمان اعتیاد بستری بودند ، گفتگو کرد.