معاون توانبخشی بهزیستی استان کرمان بر پرهیز از دو قطبی شدن جامعه به جامعه سالم و معلول تاکید کرد و گفت: معلولین نیز باید مانند سایر شهروندان از حقوق شهروندی بهره مند شوند.

 بنا به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان کرمان به نقل از انار ، حجت الاسلام حسن منظری  در کمیته مناسب سازی  این شهرستان که با حضور جمعی از مدیران  در محل فرمانداری برگزار شد؛ با گرامیداشت هفته بسیج بر پیروی از راه امام و شهداء تاکید نمود و گفت : جانبازان حقی بزرگ بر گردن آحاد ملت ایران دارند که وظیفه ماست برای تحقق این حق از هیچ تلاشی کوتاهی نکنیم.

امام جمعه شهرستان انار فراهم کردن شرایط رفت و آمد برای جانبازان و معلولین را یکی از حقوق آنان دانست و گفت: باید بهزیستی را برای تحقق ماموریتهایش که یکی از این ماموریت های آن مناسب سازی اماکن عمومی است؛ حمایت و کمک کنیم.

علیرضا اسدی معاون توانبخشی بهزیستی استان کرمان باقدردانی از همکاری و همدلی مدیران شهرستان انار و امام جمعه بر لزوم همکاری های چند جانبه تاکید کرد و گفت : افزایش امید به زندگی جوامع را به سمت سالمندی پیش می برد.

وی نرخ سالمندی در ایران را 6/7 درصد و رشد جمعیت را 5/1 درصد ذکر نمود و گفت : جمعیت بیش از 12 درصد بالای 60 سال مولفه سالمندی است که در مقایسه با نرخ زاد و ولد و رشد سالمندی در  ده سال آینده ایران کشوری پیر محسوب می شود.

معاون توانبخشی بهزیستی استان کرمان عدالت اجتماعی را متضمن توزیع امکانات و منابع بین معلول و غیر معلول عنوان کرد و گفت : معلولین نیز باید مانند سایر شهروندان از حقوق شهروندی بهره مند شوند.

اسدی با گرامیداشت هفته بزرگداشت بسیج اظهار داشت: با ترویج تفکر بسیج، باید از دو قطبی کردن جامعه مبنی بر جامعه سالم و معلول پرهیز کرد و شرایط یکسان را برای شهروندان معلول در استفاده از امکانات فراهم کرد.

در ادامه هریک از ادارات به تشریح اقدامات انجام شده پرداختند و برای بهسازی و مناسب سازی اماکن و معابر عمومی تصمیم گیری شد.

 

انتهای پیام/