به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان کرمان عباس صادق زاده مدیرکل بهزیستی استان در اولین شورای اداری استان که از امروز 22خرداد در شهر انار کار خود را آغاز کرد با تقدير از همکاری موثر امام جمعه و فرماندار شهرستان انار در زمینه مسائل اجتماعي گفت : توجه ويژه مسئولين به حوزه سلامت اجتماعي مي تواند بر کیفیت عملكرد متوليان مسائل اجتماعي – بررسي چالش هاي موجود و عملياتي نمودن برنامه هاي علمي تاثیرگذار باشد.

وی با بیان اینکه مسائل اجتماعی مسائل همه مردم است ; اظهار داشت : اگر مدیران ارشد یک شهرستان را از مردم می دانیم پس باید برای حل مسائل همراهی کنند.به هر حال مسائل اجتماعی قابل حل و فصل هستند هرچند بدون همراهی مسئولین روند حل مسائل و رفع دغدغه های اجتماعی سخت خواهد بود.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود گفت : خدمت در سازمان بهزیستی وظیفه ما است و منتی بر جامعه و مردم نداریم اما از مدیران شهرستانی انتظار داریم برای مردم و به نفع مردم همراه ما باشند.

صادق زاده با تاكيد برضرورت استفاده از ظرفيت هاي متفاوت شهرستان ها گفت : مسائل و مشكلات اجتماعی شهرستان ها با استفاده از ظرفيت هاي محلي به صورت محله محور’ اجتماع محور و منطقه محور قابل شناسایی است و پس از شناسایی باید نسخه های بومی و متناسب با شرایط تنظیم شود.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان وجود پدیده های اجتماعی در هر جامعه ای را طبیعی دانست و افزود : اگر امروز حجم و کیفیت آسیب های اجتماعی آزاردهنده است باید دلیل این وضعیت را در برنامه ریزی نادرست مدیران – اشکالات قانونی و عدم اجرای قانون جستجو کنیم.

 

وی در ادامه گفت : با توجه به ظرفیت های موجود در شهرستان انار از ظرفیت های مدیریتی – اقتصادی – خیرخواهانه و مردمی این شهرستان برای کاهش آسیب ها و توسعه سلامت اجتماعی استفاده می کنیم .

صادق زاده با اشاره به دغدغه های مقام معظم رهبری در مورد مسائل مردم گفت : رسیدگی به مردم نه فقط یک وظیفه دینی- سازمانی – اخلاقی و انسانی است یک تکلیف است که از سوی مقام معظم بر عهده ما گذاشته شده است .

ایشان در پایان فرصت برای خدمت به مردم را محدود دانست و گفت : شاید فردا مسئولیتی در اختیار نداشته باشیم .بنابراین تا فرصت – اختیار و امکانات و شرایط فراهم است باید به مردم به ویژه در حوزه رفع مشکلات اجتماعی خدمت کنیم .

مدیرکل بهزیستی در پایان با مقایسه وضعیت معیشت و رفاه مردم نسبت به صد سال گذشته بیان داشت : بی شک مردم در 100 سال پیش در شرایط نامناسب اقتصادی و رفاهی قرار داشته و از رفاه محروم بودند .مشکلاتی چون طلاق و اختلافات خانوادگی و خشونت هم وجو داشت .اما با ورود بزرگترها این مسائل حل و فصل می شد . در این شرایط باید از خود مردم برای حل مسائل اجتماعیشان مشارکت بگیریم .

گفتنی است شورای اداری بهزیستی استان کرمان با حضور مدیرکل – معاونین – مدیران بهزیستی شهرستان ها و مسئولین ستادی تا پنج شنبه 23 خرداد در شهر انار به کار خود ادامه می دهد.