رئیس بهزیستی شهرستان رابر گفت: در راستای اجرای سیاست‌های پیشگیرانه سازمان بهزیستی و لزوم آگاهسازی جامعه و به ویژه دانش آموزان و نوجوانان و مسئولان مدارس برنامه‌های آموزشی؛ آموزش‌های مهارت‌های زندگی برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان به نقل از رابُر، نجمه سالاری رئیس بهزیستی شهرستان رابر در حاشیه برگزاری این مراسم، اظهار داشت: داشتن یک زندگی منطقی، سالم، هدفمند و انعطاف‌پذیر برای مواجهه با مشکلات و فراز و نشیب‌های آن خواسته هر انسان خردمندی است؛ اما چرا دستیابی به این هدف ارزشمند دست کم برای بسیاری از ما میسر نیست ، سئوالی است که با طرح موضوعی عمیق به نام ((مهارت‌های زندگی )) امکان پاسخگویی می‌یابد.

وی افزود: در راستای اجرای سیاست‌های پیشگیرانه سازمان بهزیستی و لزوم آگاهسازی جامعه و به ویژه دانش آموزان و نوجوانان و مسئولان مدارس برنامه‌های آموزشی؛ آموزش‌های مهارت‌های زندگی ویژه دانش‌آموزان مدارس سطح شهرستان رابُر و آموزش فرزند پروری و پیشگیری از اعتیاد و همچنین مهارت‌های زندگی ویژه مدیران و معاونان مدارس به تعداد 976 نفر توسط اداره بهزیستی با هماهنگی اداره آموزش و پرورش از ابتدای مهرماه سال جاری تاکنون اجرا شده است.

رئیس بهزیستی شهرستان رابرخاطرنشان کرد: آموزش مهارت‌های زندگی با موضوعات مهارت خود آگاهی ، مهارت حل مسئله ، تفکر خلاق  و همدلی به شکل گروهی، تئوری و عملی برای دانش‌آموزان اجرا شد .

سالاری تصریح کرد: تا پایان سالجاری آموزش مهارت‌های زندگی برای 450 دانش‌آموز دیگر در سطح مدارس راهنمایی و دبیرستان دخترانه و پسرانه توسط کارشناس پیشگیری این اداره اجرا می‌شود.

 

انتهای پیام/