مدیرکل بهزیستی استان کرمان با تأکید بر اینکه دولت باید توجه بیشتری در زمینه پیشگیری، توانمندسازی و کنترل آسیب‌های اجتماعی داشته باشد گفت: دغدغه اصلی سازمان بحث توانمندسازی است و توسعه ممکن نخواهد شد مگر اینکه به توانمندسازی اقشار مختلف جامعه به ویزه افراد معلول و آسیب دیده توجه داشته باشیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان، عباس صادق زاده امروز در سومین نشست منطقه‌ای معاونان و کارشناسان توانبخشی منطقه دو کشور  که با حضور  کیوان دواتگران مدیر کل دفتر توانمندسازی معلولان سازمان بهزیستی کشوربرگزار شد اظهار داشت: موضوع توانمندسازی معلولان  از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و از اصولی‌ترین ماموریت‌هایی است که در سازمان بهزیستی به آن پرداخته می‌شود. ‌

وی با بیان اینکه توانمندی زیرساخت و زمینه را برای موفقیت و پیشرفت در سایر ماموریت‌ها فراهم می‌کند گفت: توسعه در همه دنیا و در کشور ما مستلزم توجه به توانمندسازی است و قطعاً بسیاری از برنامه‌های دولت مبتنی بر بحث توانمندسازی بوده است.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان بیان کرد:  توانمندسازی شامل ظرفیت‌های فردی و اجتماعی در جامعه می‌شود و در صورت متوازن بودن؛ رشد می‌کند .

وی یکی از اهداف برگزاری این جلسات را رفتن جامعه  و هم سوشدن افراد به سمت توانمندسازی عنوان کرد و گفت: اگر امروز خلاء برنامه‌ریزی در توانمندسازی جامعه مشاهده می‌شود باید آن را شناسایی، سازماندهی و قالب‌بندی کرد و در قالب برنامه منطقی و علمی به وزارتخانه مربوطه ارائه داد.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان با اشاره به اینکه موضوع توانمندسازی مهم‌ترین مأموریت ما است، افزود: تشکیل شدن نشست‌های منطقه‌ای و واگذاری حداقل اختیارات به مناطق اقدم بسیار مهمی است و ما باید از این جایگاه در تولید برنامه در مورد توانمندسازی گروه‌های هدف در جامعه  استفاده کنیم.

وی با تأکید بر اینکه دولت باید توجه بیشتری در زمینه پیشگیری، توانمندسازی و کنترل آسیب‌های اجتماعی داشته باشد گفت: دغدغه اصلی سازمان بحث توانمندسازی است و توسعه ممکن نخواهد شد مگر اینکه به توانمندسازی اقشار مختلف جامعه به ویزه افراد معلول و آسیب دیده توجه داشته باشیم.

انتهای پیام/