دیدار مشاور امور بانوان فرمانداری انار با معلولان و اجرای طرح همدردی با معلولان در دبستان دارالجنه مهم ترین عناوین خبری بهزیستی شهرستان انار است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان به نقل از انار ، اقدس السادات ‌موسوی مشاور امور بانوان فرمانداری شهرستان انار  به همراه رئیس اداره بهزیستی شهرستان از منزل دو خانواده دو معلولی و یک خانواده یک معلولی  بازدید کردند.

مشاور امور بانوان فرمانداری شهرستان انار  در این بازدید اظهار داشت: یک معلول نمی‌تواند بلافاصله توانمند شود اول باید محدودیت خود را بپذیرد و بعد یاد بگیرد، می‌تواند مفید باشد و نیاز های خود را برطرف کند.

وی با بیان اینکه معلولان باید مشارکت اجتماعی داشته باشند افزود: اگر حمایت‌های بهزیستی در راستای توانمندسازی روانی در کنار جسمی همراه با هم باشند، بهزیستی به هدف خود رسیده است.

  در این بازدید مددجویان راجع به مشکلات خود وی صحبت کردند و مشاور امور بانوان فرمانداری شهرستان انار  ‌با دلجویی از آن‌ها در راستای رفع مشکلات آن‌ها  قول مساعدت دادند.

مجید پوداتات رئیس بهزیستی شهرستان انار نیز در این دیدار  از وجود 400 معلول تحت حمایت بهزیستی در این شهرستان خبرداد و افزود: خدمات متنوعی به معلولان در زمینه توانبخشی ارائه می‌شود.

طرح همدردی با معلولان در دبستان دارالجنه شهرستان انار اجرایی شد

 با هماهنگی و همکاری بهزیستی و مدیریت دبستان دارالجنه ، برنامه فرهنگی برای همدردی کودکان با معلولان و آشنایی  با مشکلات آن‌ها و همچنین اهمیت تندرستی در زندگی اجرا شد.

در این برنامه یک ویلچر از طرف بهزیستی در اختیار کلاس‌های مدرسه قرار گرفت به طوری‌که در هر ساعت کلاسی ، معلم هر کلاس  پیرامون اهمیت تندرستی و همچنین مقوله معلولیت توضیحاتی را ارائه داد و سپس از همه دانش‌آموزان خواسته می‌شد به ترتیب روی ویلچر نشسته و خود را به جای معلول تصور کنند و سپس بنویسند که اگر یک معلول بودند چه احساسی داشتند و دوست داشتند دیگران چگونه با آن‌ها برخورد کنند.

 در پایان نمایشگاهی از دلنوشته‌های کودکان در کلاس برپا شد شد و اهمیت سلامتی و اینکه هر یک از ما تا چه اندازه ،  قدردان نعمت‌های خدا هستیم،  به بحث و گفت‌وگو گذاشته شد

انتهای پیام/‌