مراسم تودیع و معارفه مدیر کل بهزیستی کرمان با حضور دکتر سخنگویی معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور،صادقیان مشاوررئیس سازمان بهزیستی کشور ،دکتر گرامی معاون برنامه ریزی وتوسعه منابع انسانی استانداری کرمان،باژیان مدیر کل بازرسی استانداری ،تخت جم مدیرکل حراست استاندای،جعفری مدیر کل سیاسی استانداری ،عربنژاد معاون  اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران ،زهرا لری عضور شورای شهر ،فلاح رئیس ستاد مبارزه با مواد مخدراستان ،مسئولین مراکز و خیره های تحت نظارت بهزیستی  ، مدیران مهد های کودک و پرسنل بهزیستی در محل سالن شهید نشاط اداره کل بهزیستی استان کرمان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان ،معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور در آیین تودیع معارفه مدیرکل بهزیستی استان کرمان با بیان اینکه این جو شادی که امروز دیدم کمتر در استانها مشاهده شده است گفت : در کمتر مراسم دیده ایم که  مدیریت استان هم برای بدرقه هم برای استقبال با این روحیه شاد حضور یابند.

دکتر سخنگویی ضمن تقدیر از فعالیت مدیریت سابق اداره کل بهزیستی استان کرمان گفت : عملکرد دکتر عباسی در زمان تصدی مسئولیتشان مثبت بوده است و این را از عدم حضور جامعه هدف بهزیستی استان کرمان در تهران می توان فهمید.
وی ادامه داد عدم حضور جامعه هدف در سازمان به این معنی است که خواسته ها و نیازهای این افراد در استان خودشان پاسخ داده شده است .
وی تصریح کرد: وقتی استان کرمان در فعالیتهای بین الملل مانند طرح توانبخشی افاغنه دربین 5 استان  مقام نخست را کسب کرده است و یا در طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه جزو استانهای شاخص بوده است به این معنی است که مدیریت خوبی بر این مجموعه حاکم بوده است .
وی در ادامه با بیان اینکه کشور ما پر از افراد توانمند است افزود : اینک مسئولیت بهزیستی استان کرمان بر عهده فردی درد آشنا، متخصص و جانباز گذاشته می شود که مددجویان بهزیستی را بهتر از هر فردی درک می کند.
وی ادامه داد : مدیریت در مجموعه بهزیستی با اعتبارات محدود و جامعه هدفی با خواسته های متفاوت و متعدد صبر می خواهد و ممکن است توان ما پاسخگوی نیاز مددجویان نباشد اما باید با روی باز و صداقت آنها را راضی نگه داریم.
دکتر سخنگویی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه در سازمان بهزیستی نمی توان به دنبال مادیات بود گفت :اگر ذره ای از دعای خیر جامعه هدف بهزیستی نصیب ما شود برای یک عمر ما کافی است .
معاون برنامه ریزی و توسعه منایع انسانی استانداری کرمان نیز دراین آیین با بیان اینکه وظایف سازمان بهزیستی حمایت از قشر آسیب دیده است گفت : بهزیستی سازمانی است  که برعکس سازمانهای دیگر با مردم عجین  است و وظایفی که این سازمان انجام می دهد در دل مردم است .
دکتر گرامی افزود: پرسنل بهزیستی باید بدانند که اگر چه کارمند دولت هستند اما کارشان جنبه خدایی دارد و نمی توان خدمت آنها را با حقوق دولت جبران کرد.
وی تغییر را لازمه تکامل هر جامعه ای دانست و گفت: تغییر مدیران به منزله نا کار آمد بودن یک مدیریت نیست بلکه مدیران تغییر می کنند تا فرد دیگری باتوان بیشتر بیاید و بتواند راه را بهتر ادامه دهد.
مدیرکل بهزیستی استان کرمان نیز در آیین معارفه خود گفت :خدا را شاکرم که در مجموعه ای قرار گرفته ام که کارش خدمت رسانی به افرادی است که مصداق واقعی این آئیه شریفه «یا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنوا إِن تَنصُرُوا اللَّهَ يَنصُركُم وَيُثَبِّت أَقدامَكُم »  هستند .
دکتر عباس صادق زاده با بیان اینکه یاری خدا در خدمت به خلق است افزود : شکی نیست که خدمت به افرادی که به ما نیاز دارند مورد قبول خداوند است و کار در بهزیستی خدمت  به خلق است .
وی ادامه داد : با دید دنیایی برگشت من به این مجموعه یک برد نیست اما با نگاه معنوی یک سعادت است وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر ارزش گذاشتن به سرمایه های انسانی گفت : اگر این سرمایه ها را  از سازمان بگیریم آنچه می ماند هیچ است .
دکتر صادق زاده افزود: خرسندم که بار دیگر در جمع همکارانی هستم که شاید درگذشته قدرشان آن گونه که شایسته است دانسته نشد.
وی خطاب به مجموعه بهزیستی استان کرمان گفت : من با عشق و انگیزه ای که شما دارید برای حضور مجدد انگیزه پیدا کردم و شما مجموعه بهزیستی افرادی هستیدکه قبل از شروع ساعت اداری دراین مجموعه حاضر می شدند و تا ساعتها پس از اتمام کار به خدت رسانی می پرداختند.
دکتر صادق زاده افزود : امیدوارم با هم کار را به سمتی پیش ببریم که بتوانیم شعارهای دولت تدبیر و امید و برنامه های اقتصاد مقاومتی مقام معظم رهبری را محقق  کنیم .
مدیرکل سابق بهزیستی استان کرمان نیز با بیان اینکه کار در مجموعه بهزیستی تجربه جدیدی برای من  بود ،گفت : من در کنار پرسنل  خدوم بهزیستی بسیار آموختم و امیدوارم این حضور توشه  ای برای آخرتم باشد.
دکتر رضا عباسی افزود: هدف ما در مجموعه بهزیستی خدمت رسانی به نیازمندان بود هر چند مشکلاتی هم وجود داشت امیدوارم اگر ثوابی بوده است برای پدر مرحومم نوشته شود و چنانچه کوتاهی صورت گرفته است من را عفو کنند.
گفتنی است در پایان این مراسم ابلاغ دکتر صادق زاده قرائت و با اهدا لوح از سوی  رئیس سازمان بهزیستی کشور ،استانداری و پرسنل از خدمات دکتر عباسی تقدیر شد.