رئیس سازمان بهزیستی از پیشنهاد رئیس جمهور به مجلس شورای اسلامی مبنی بر فراهم کردن امکانات رفاهی، معیشتی، اشتغال و حرفه‌آموزی برای جامعه هدف بهزیستی خبر داد. 
به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان کرمان دکتر انوشیروان محسنی‌بندپی صبح امروز در نشست بررسی مشکلات بهزیستی در این شهرستان با اشاره به حضور خود در منطقه جنوب استان کرمان، اظهار داشت: هدف از سفر ما بر اساس  هماهنگی‌هایی که مدیرکل بهزیستی استان کرمان انجام دادند، برای رفع مشکلات مددجویان جنوب کرمان برنامه‌ریزی علمی، فنی و تخصصی می باشد.

وی با اشاره به پیشنهاد رئیس جمهور به مجلس شورای اسلامی مبنی بر فراهم کردن امکانات رفاهی، معیشتی، اشتغال و حرفه‌آموزی برای جامعه هدف بهزیستی گفت: این لایحه در دستور کار مجلس شورای اسلامی است که امیدواریم به صورت قانون در بیاید و ما بتوانیم آن‌را اجرا کنیم.
دکتر محسنی‌بندپی با اشاره به مشکل مددجویان در زمینه ضمانت‌نامه بانک‌های عامل برای دریافت وام اشتغالزایی خاطرنشان کرد: برای رفع این مشکل بزرگ و اساسی مددجویان با پیگیری‌هایی که در این راستا انجام داده‌ایم، این فرصت فراهم شد که بانک‌های عامل بتوانند وام اشتغالزایی را برای مددجویان فراهم کنند.
رئیس سازمان بهزیستی کشور به تدابیر دولت یازدهم در زمینه در نظر گرفتن تسهیلات برای مددجویان بهزیستی اشاره کرد و افزود: اعطای کارت‌های اعتباری برای خرید خودرو و لوازم زندگی با چک بانکی انجام می‌شود و ما هم در این راستا پیگیری‌های لازم را داریم.
معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به مشکلات خاص جنوب استان تصریح کرد: در منطقه جنوب کرمان مشکلاتی از جمله بعد مسافت تا مرکز استان است که این امر شرایطی را فراهم کرده تا مددجویان بهزیستی این منطقه از امکانات تخصصی کمتری برخوردار شوند که این مشکل حتی برای افرادی که از توان جسمی کمتر برخوردار هستند و رفت‌و آمد برای آن‌ها بسیار دشوار است، وجود دارد.

وی با اشاره به نشست جمع‌بندی مشکلات بهزیستی در جنوب کرمان افزود: یقیناً در نشست امروز که برای جمع‌بندی اطلاعات و مشکلات شهرستان‌های جنوبی استان کرمان برگزار می‌شود، مسائلی از جمله استقرار کلینیک فیزیوتراپی، ارتقاء اورژانس‌های اجتماعی و  نگاه پیشگیرانه به آسیب‌های اجتماعی که در این مناطق رو به افزایش است، مدنظر قرار می‌گیرد تا بتوانیم اقدامات علمی و تخصصی را در این راستا داشته باشیم.
وی اظهار امیدواری کرد، این سفر برای مددجویان بهزیستی دستاوردهای مطلوبی به دنبال داشته باشد، و از فرماندار رودبار جنوب و مسئولین شهرستان خواست تا امکانات مورد نیاز شهرستان را به منظور ارتقا سطح رفاه اجتماعی مددجویان انعکاس دهند .