معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور در سفر خود به شهرستان زرند در خصوص حل معضلات  اجتماعی این شهرستان گفت: ایجاد مرکز تحقیقاتی آسیب های اجتماعی شهرستان زرند را در دستور کار بهزیستی  قرار می دهیم و تلاش می کنیم تا علل آسیب های اجتماعی از جمله خود کشی در این شهرستان را پیدا کنیم.

دکتر محسنی بندپی  افزود:تغییر و تحولاتی که در یک محیط ایجاد می شود به یقین آسیب های اجتماعی را رو به افزایش می دهد و این یک معضل جهانی است که در کشور ما دغدغه مقام معظم رهبری نیز همین می باشد که تکلیف کردند احکام کاربردی و راهبردی سلامت اجتماعی نیز در برنامه ششم توسعه دیده شود.

وی ارتقا اورژانس اجتماعی شهرستان زرند را از برنامه های سازمان بهزیستی کشور در استان کرمان عنوان کرد و افزود :  در تلاشیم در این شهرستان یک اورژانس نوع یک اجتماعی شامل همه خدمات را داشته باشیم.
وی با  بیان اینکه برای توسعه در هر منطقه باید پیوست سلامت اجتماعی آن نیز مد نظر قرار گیرد خاطر نشان کرد: صنعتی شدن خود به خود یک سری عوارض اجتماعی را به دنبال دارد که باید با ابزار جدید و علم این عوارض مهار شود.
رئیس سازمان بهزیستی کشور در خصوص مشکل پرداخت سهم آورده معلولین  در مسکن مهر شهرستان زرند نیز گفت : سازمان بهزیستی کشور  به آن دسته از معلولینی که توان پرداخت اقساط خود را نداشته باشند کمک خواهد کرد.
وی افزود: در خصوص وام اشتغال زایی معلولین نیز دستورالعملی را بانک مرکزی به بانک های عامل ابلاغ کرده و ما نیز برای استان کرمان در این خصوص نگاه ویژه ای را داریم.
رییس سازمان بهزیسیتی کشور با اشاره به استقرار مراکز کلینیک  فیزیوتراپی مراکز توانبخشی در شهرستان زرند نیز اظهارداشت: راه اندازی کلینیک ها را یک ضروریت می دانیم و جهت استقرار این کلینیک ها در کشور و شهرستان زرند به شدت پیگیر هستیم.
دکتر محسنی بند پی در خصوص مراکز ترک اعتیاد شهرستان زرند نیز اظهار داشت :در صورت موفق بودن  این مراکز و استفاده از شیوه های علمی و جدید ما نیز به توانمند شدن آنها کمک می کنیم .
دکتر محسنی بند پی خاطر نشان کرد: آسیب های اجتماعی از جمله طلاق، اعتیاد و غیره مربوط به کل کشور می باشد که در برنامه های سازمان و احکام برنامه ششم توسعه دیده شده است و امیدواریم بتوانیم اقدامات اثر بخشی را در این زمینه داشنته باشیم.