رئیس شورای منطقه دو بهزیستی کشور گفت: در نشست منطقه دو بهزیستی کشور مقرر شد؛ افزایش مستمری مددجویان استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و کرمان پیگیری می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان، عباس صادق‌زاده  با اشاره به اینکه نشست شورای مدیران منطقه دو که با حضور مدیران کل بهزیستی خراسان جنوبی، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان و کرمان به مدت دو روز  در مشهد مقدس برگزار شد اظهار داشت: در این نشست طرح‌ها و ایده‌های جدید در حوزه‌های مختلف از سوی مدیران هر منطقه مطرح شد.

 

وی با اشاره به اینکه شورای منطقه دو بهزیستی کشور دارای 6 کارگروه است افزود: این  6 کارگروه شامل کارگروه توانبخشی، اجتماعی، توانمندسازی، پیشگیری،مشارکت‌های مردمی و پیشتیبانی و مدیریتی است که در این 6 کارگروه حدود 80 موضوع از منطقه مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

 

رئیس شورای منطقه دو بهزیستی کشور با اشاره به اینکه مهم‌ترین موضوعات در کارگروه‌ها الویت‌بندی شده‌اند، افزود: به دلیل کمبود وقت از هر کارگروه دو موضوع مهم در این نشست مورد بررسی قرار گرفت و راهکارهای اجرایی و عملیاتی برای آن‌ها ارائه شد.

 

صادق‌زاده با اشاره به اینکه به دنبال طرح منطقه‌بندی سازمان بهزیستی کشور، دبیرخانه منطقه دو در استان کرمان از حدود یک سال گذشته راه‌اندازی شده است تصریح کرد: در این نشست مقرر شد که تمامی مصوبات به شکل جدی تا حصول نتیجه از طریق دبیرخانه پیگیری شود.

 

وی یادآورشد: تصمیم گیری‌ها ابتدا در مناطق اجرایی و گزارش کاملی از آن‌ها به سازمان ارسال تا در صورت صلاح‌دید در سطح ملی اجرایی شوند.

 

مدیرکل بهزیستی استان کرمان بیان کرد: در این نشست مصوب شد تا مذاکراتی با شرکت‌های تولید کننده وسایل کمک توانبخشی، بهداشتی و مصرفی مددجویان دارای ناتوانی انجام شود.

 

صادق‌زاده پیگیری تخصیص اعتباری مشخص برای آموزش‌های فنی و حرفه‌ای  از طریق سازمان بهزیستی کشور را یکی دیگر از مصوبات این نشست عنوان کرد و افزود: در این نشست نیز مصوب شد؛ موضوع حداقل مستمری مددجویان که به استناد اصل 29 قانون اساسی باید 40 درصد حداقل حقوق و دستمزد قانون کار باشد از طریق کشور پیگیری شود.

 

انتهای پیام/