رئیس شورای منطقه دو بهزیستی کشور با تأکید براینکه باید تصمیم‌گیری در نشست‌های شورای مناطق به تصمیم‌سازی‌های بزرگی در سازمان تبدیل شوند؛ بیان کرد: سازمان بهزیستی مأموریت و مسئولیت اجتماعی دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان، عباس صادق‌زاده در نشست شورای منطقه 2 کشوری بهزیستی که با حضور مدیران کل بهزیستی استان‌های کرمان ، سیستان و بلوچستان ، خراسان جنوبی و خراسان رضوی و روسای فناوری اطلاعات به میزبانی سیستان و بلوچستان برگزار شد، با قدردانی از میزبانی این استان، اظهار داشت: امیدواریم این نشست‌ها منجر به نتایج مثمرثمری برای سازمان شود.

وی با اشاره به اینکه مدیران مناطق با وجود همه موانع و مشکلاتی که وجود دارد؛ مصوبات این نشست‌ها را پیگیری می‌کنند، افزود: ظرفیت‌های خوبی در  استان‌ها برای برون رفت سازمان ار تنگناها و موانع وجود دارد که باید از این ظرفیت به شایستگی بهره برد.

رئیس شورای منطقه دو بهزیستی کشور با قدردانی از تدبیر ریاست سازمان بهزیستی کشور در در تشکیل مناطق واستفاده از ظرفیت مدیران و مشارکت دادن بهزیستی استانها در تصمیم سازی ها ؛ تصریح کرد:باید از ظرفیت استان‌ها در این منطقه‌بندی برای پیشبرد اهداف سازمان بهزیستی استفاده کرد.

صادق‌زاده با تأکید براینکه تصمیم‌گیری‌ در نشست‌های شورای مناطق به تصمیم‌سازی‌های بزرگی در سازمان تبدیل شوند بیان کرد: سازمان بهزیستی مأموریت و مسئولیت اجتماعی دارد و  مدیریت مسائل اجتماعی با رویکرد اجتماع‌محور همان  همسو کردن افکار، جذب مشارکت‌ و استفاده از ظرفیت بزرگ مردمی اجتماع است.

وی افزود: زمانی این رویکرد در به انجام رساندن ماموریت ها و رسالت بهزیستی موثر است که برپایه مدیریتی علمی و تخصصی قرار بگیرد در این صورت اقدامات و راهکارهای به کارگرفته شده ، می تواند راه گشای مناسبی برای حل مسائل اجتماعی در تمام کشور باشد.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان با اشاره به تنوع و تعداد آسیب های اجتماعی افزود: شرط لازم برای ورود مردم  به موضوع پیشگیری از آسیب های اجتماعی ایجاد انگیزه است که البته یکی از روش های ایجاد انگیزه اطلاع رسانی صحیح وآگاهسازی به هنگام است.

صادق‌زاده با اشاره به اینکه اگر امروز به مسائل اجتماعی توجه نکنیم، نمی‌توانیم ادعا کنیم که در مسائل اجتماعی نقش داشته‌ایم، تصریح کرد: باید برای مسائل اجتماعی تصمیم‌گیری‌های استخوان‌دار داشته باشیم.

وی با  تاکید بر جدیت برای پرداختن به  مسائل اجتماعی ؛ گفت: بررسی های کارشناسی و تخصصی باید به تصمیمات موثری منجر شود و الگوهای مدیریتی به دلیل تنوع مسائل اجتماعی تغییر یابد.

 مدیرکل بهزیستی استان کرمان با اشاره به اینکه باید از همه ظرفیت‌ها برای کنترل و پیشگیری از آسیب‌ها اجتماعی استفاده کنیم و این ظرفیت در بدنه همه سازمان‌ها وجود دارد تصریح کرد: می‌توان از ایده‌های  افراد متخصص در حوزه‌های مختلف در زمینه پیشگیری از مسائل اجتماعی استفاده کرد.

 صادق‌زاده خطاب به مدیران شرکت‌کننده در نشست اظهار داشت: سازمان بهزیستی چابک نمی‌شود مگر اینکه افکار، تجارب و انگیزه‌ها مدیریت شود و البته  سوق دادن  پیشنهادات و نظرات تخصصی به سمت یک برنامه خوب مدیریتی باعث چابک شدن سازمان می شود و شاهد حرکت رو به جلو در زمینه کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی خواهیم بود .

قوی‌ترین منطقه بهزیستی در سطح کشور منطقه دو است

محمد جلودار معاون مدیرکل حوزه ریاست سازمان بهزیستی نیز در این نشست با اشاره به اینکه منطقه‌بندی مناطق در سازمان سبب شده تا مدیران در تصمیم‌گیری‌ها مشارکت داشته باشند اظهار داشت:این نشست‌ها باید سبب رشد و شکوفایی سازمان  شود.

وی با اشاره به شکل‌گیری شش منطقه در سطح کشور توسط سازمان بهزیستی کشور افزود: مناطق ششگانه براساس جغرافیا و فرهنگ هر استانی شکل گرفته است  تا بتوانیم با استفاده از تجارب اعضا، امکانات و ظرفیت‌های موجود در هر منطقه یک برنامه مدیریتی خوب را طراحی می‌کنیم.

معاون مدیرکل حوزه ریاست سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه قوی‌ترین منطقه بهزیستی در سطح کشور ازلحاظ کار و پیگیری مسائل منطقه دو است افزود: امیدواریم با استفاده از همکاری، همفکری و ظرفیت استان‌ها برنامه ها واهداف سازمان محقق شود.

لازم به ذکر است پس از بحث و تبادل توسط اعضا تهیه دفترچه عملکرد یک ساله و نیمه منطقه دو کشور، تهیه و تدوین تقویم و برنامه زمان‌بندی منطقه 2 برای سال 1396، تهیه و تدوین تقویم و برنامه زمان‌بندی کارگروه‌های تخصصی برای سال 1396 از جمله مصوبات عمومی این نشست بود.

انتهای پیام/