مدیرکل روابط عمومی و اموربین‌الملل سازمان بهزیستی کشور روند پیشرفت اجرایی تفاهم‌نامه سازمان بهزیستی با موسسه مردمی لبنزهیلفه برلین آلمان را خوب ارزیابی کرد و  افزود: این موسسه تاکنون سه بازید در حوزه‌های مختلف بهزیستی از استان‌های کشور داشته و سه برنامه‌ بازدید نیز در این تفاهم‌ها طراحی شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان، مهدی میرشاولد نیز در  نشست تخصصی دییران مناطق شش گانه سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه باید شرایط برای استفاده از ظرفیت‌های علمی در امور بین‌الملل سازمان ایجاد شود، اظهار داشت: تاکنون دو تفاهم‌نامه با موسسات خیریه مردمی بین‌المللی در حوزه استفاده از ظرفیت‌های علمی در موضوعات بهزیستی منعقد شده است.

 

وی  روند پیشرفت اجرایی تفاهم‌نامه سازمان بهزیستی با موسسه مردمی لبنزهیلفه  برلین آلمان خوب ارزیابی کرد و  افزود: این موسسه تاکنون سه بازید در حوزه‌های مختلف بهزیستی از استان‌های کشور داشته و سه برنامه‌ بازدید نیز در این تفاهم‌ها طراحی شده است.

 

میرشاولد با بیان اینکه حدود 20 استان در این سه دوره بازید برای کسب تجارب  موسسه مردمی  لبنز هیلفه برلین به آلمان اعزام شده اند بیان کرد: در این بازیدها به دنبال عملیاتی شدن تجارب با توجه به شرایط بومی و فرهنگی  کشور هستیم.

 

وی با ابراز امیدواری گفت: این دیدارها و دوره‌های آموزشی تبدیل به یک اقدام در کشور می‌شود.

 

مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بهزیستی کشور خاطرنشان کرد: حوزه بین‌الملل سازمان بهزیستی در همه حوزه‌های سازمان آمادگی کامل برای پیاده ‌سازی و پیگیری موضوعات بین‌الملل را دارد.

 

جلیل عفتی مدیرکل بهزیستی استان یزد نیز در این نشست ر با اشاره به اینکه استان‌ها نیز باید درگیر ظرفیت‌ها و تجارب در موضوعات مرتبط با سازمان بهزیستی در امور بین‌المللی شوند اظهار داشت: تبادل اطلاعات علمی در سازمان بهزیستی باید به شکل تخصصی به روز شود.

 

  وی با اشاره به اینکه بسیاری از شیوه‌ها در حوزه‌های بهزیستی تغییر کرده و به طور قطع این نوع تعاملات به اهداف سازمانی ما بسیار کمک خواهد کرد افزود:هر چه از ظرفیت‌های علمی بین‌المللی در حوزه بهزیستی استفاده کنیم  پاسخگویی به جامعه هدف آسان‌تر می‌شود.

 

مدیرکل بهزیستی استان یزد با بیان اینکه باوجود ظرفیت‌ها و اعتبارات فعلی سازمان بهزیستی  نیز می‌توان با استفاده از فضای تعاملات علمی در امور بین‌الملل خدمات کامل‌تری را به جامعه هدف ارائه داد تصریح کرد: بستر تعاملات امور بین‌لمللی در زمینه علمی در سازمان  در راستای همه اهداف برنامه‌ریزی شود.

 

عفتی در ادامه  با بیان اینکه اگر در سازمان بهزیستی به این موضوع به شکل ساختاری توجه شود می‌توان مسئولیت‌ها را به عهده  استان‌ها گذاشت افزود: باید موضوعات علمی بین‌المللی در حوزه بهزیستی با مطالعات قوی و ساختارمند طراحی شوند.

 

تفاهم نامه بین سازمان بهزیستی و موسسه مردمی لبنز هیلفه آلمان در گذشته به امضای طرفین قرارداد رسیده است که امروز به عنوان پایلوت نخستین مرحله اجرای آن با عنوان توانمندسازی معلولان و دریافت اطلاعات و تجارب کشور آلمان در استان کرمان و سایر استان هایی که آمادگی دارند راه اندازی می شود.

 

 

انتهای پیام/