فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با بیان اینکه رکن رکین تحول و تعالی در هر اجتماعی خانواده است گفت: اگر خانواده اصلاح شد، جامعه نیز اصلاح می شود.   

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان سردار غلامعلی ابوحمزه روز چهارشنبه در همایش تبینی بهتر زیستن اجتماعی در نظام جمهوری اسلامی ایران با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه (س) و گرامیداشت ایام الله دهه فجر با اشاره به بهتر زیستن اجتماعی در نظام جمهوری اسلامی افزود: اگر بخواهیم به یک تربیت قابل قبول انسانی و اسلامی برسیم باید تلاش کنیم رشد و بالندگی را در خانواده ایجاد کنیم.

وی با اشاره به فرموده نبی مکرم اسلام مبنی براینکه اگر عبادت 10 جز است 9 جز آن روزی حلال است تصریح کرد: این مهم در تربیت افراد خانواده تاثیر به سزایی دارند.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان نطفه، لقمه، والدین، محیط خانواده، معلم و رسانه را هفت محور اثرگذار در شخصیت افراد دانست و گفت: جسم مقدمه ای برای روح است.

سردار ابوحمزه با اشاره به فرموده مقام معظم انقلاب اسلامی مبنی براینکه هر کسی در هر نقطه ای از این کشور عمل مثبتی انجام دهد به کل جامعه اثر می گذارد بیان داشت: محیط در شخصیت سازی افراد بسیار تاثیرگذار است.

وی با اشاره به اینکه تربیت و تهذیب از جمله عواملی هستند که یک انسان را در همه ابعاد اثرگذار می کند افزود: افراد برای رشد و بالندگی خود باید برنامه ریزی داشته باشند.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با بیان اینکه اگر انسان بخواهد رشد و بالندگی داشته باشد؛ باید به فکر تعلیم و تهذیب باشد بیان داشت: در سه جای قرآن تهذیب مقدم بر تعلیم است.

به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی همایش تبینی بهتر زیستن اجتماعی در نظام جمهوری اسلامی ایران امروز (چهارشنبه) در بهزیستی استان کرمان برگزار شد و از فعالان و خیرین اجتماعی استان تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام/