همه کسانی که  دیشب برای گذراندن یک شب آرام و با طراوت به مجتمع پذیرایی بهارستان در ابتدای جاده قدیم ماهان رفته بودند ،کودکان و نوجوانانی را دیدند که شادمانه در محیط زیبای «بهارستان » که با ذوق و سلیقه مدیر مجتمع آقای مهندس رحمتی مقدم توسط انواع گل و گیاه زینتی تزیین شده بود ، در رفت آمد بودند. اتوبوس و مینی بوس مراکز پشت سر هم در ورودی مجتمع می ایستادند و بچه ها شادی کنان برای ورود به سالن از یکدیگر سبقت می گرفتند.

در ورودی مجتمع آقای مهندس رحمتی مقدم به همراه آقایان حدادیان معاون پشتیبانی و حجت ابادی ، رئیس اداره حراست ، مهندس مدیری ، مدیر بهزیستی شهرستان کرمان و خانم لشکری معاون مشارکتهای مردمی بهزیستی استان با روی باز بچه ها  را استقبال می کردند و فرزندان توسط بچه های روابط عمومی بهزیستی و کادر مجتمع برای نشستن ، به سالن  محل برگزاری مراسم راهنمایی می شدند.
ساعت از 9  شب گذشته بود که برنامه ها با تلاوت آیاتی از قرآن مجید توسط یکی از فرزندان شبه خانواده آغاز شد ،
آقای مهندس رحمتی مقدم مدیر مجتمع و مسئولان بهزیستی برای راحتی بچه ها مرتب در میانشان در رفت و آمد بودند تا مبادا بچه ای چیزی کم داشته باشد.
تلاوت قرآن که تمام شد ، رشیدی مجری توانای صدا و سیمای مرکز کرمان پس از احوالپرسی با پسر و دخترهای حاضر در برنامه ، گفت : جشن به مناسبت میلاد با سعادت دو انسان شریف حضرت معصومه (س) و حضرت امام رضا (ع) و بزرگداشت ایام دهه کرامت توسط مدیریت مجتمع پذیرایی « بهارستان » و با همکاری اداره کل بهزیستی برگزار شده و قرار است تا شبی زیبا و بیاد ماندنی برای شما داشته باشیم .
سالن حالا دیگر پر از بچه های قد و نیم قدی بود که از مراکز شبه خانواده بهزیستی در شهر کرمان آمده بودند از بچه های دبستانی تا بچه های دبیرستان ولی همه یک وجه مشترک داشتند ، شاد ، شاد .
برق سالن به یکباره قطع شد و سالن از صدای جیغ و دست و هورای بچه ها در آستانه انفجار قرار گرفته بود.
سالن که روشن شد آقای مهندس رحمتی مقدم روی سن رفت و به بچه ها خوش آمد گفت و آرزو کرد تا شب خوبی را در بهارستان بگذرانند . و گفت : اینجا همیشه برای بچه های بهزیستی مهیا و آماده است . تشویق گرم بچه ها نشان از قدرشناسی بود و تشکر.
ظروف بستنی وارد سالن شد و رحمتی مقدم ، حدادیان ، حجت آبادی ، مدیری ، مختاری ، سلیمانی ، لشکری ، امیر تیموری و پور حسنی از بهزیستی با کمک رحمتی مقدم بستنی ها را میان بچه ها توزیع کردند .
زند وکیلی هنرمند کرمانی با گروه نوازنده خود روی سن قرار گرفت و به اجرای برنامه های بسیار زیبا و شاد پرداخت .
نور پردازی بسیار حرفه ای و زیبای سالن هم به شادی دو چندان بچه ها کمک مضاعفی می کرد.
موسیقی در قسمت اول که تمام شد آقای معنوی پور از مداحان بنام کرمان با میدان داری آقای ایرانمنش به مولودی خوانی دروصف آقا امام رضا (ع) پرداخت و در آخر هم صلوات خاصه امام رضا را اجرا کرد.فرزندان حاضر در سالن با دست زدنهای متوالی و پرصدا ، کار مولودی خوانی را تایید کردند.
ا جرای مسابقه برای بچه ها برنامه دیگر مراسم بود که داوطلبان باید یک بیت شعر را بصورت آوازی اجرا می کردند. بعضی از بچه ها وقتی متوجه مسابقه شدند . انصراف دادند و چند نفری هم ماندند ، اجرا کردند و البته جایزه هم گرفتند در زمان اجرای مسابقه صدای خنده بچه ها لحظه ای قطع نشد.
بعد از مسابقه آقای ایرانمنش دیگر هنرمند کرمانی به روی سن آمد و با ارائه توضیحاتی درخصوص فواید خنده به اجرای برنامه ای شاد با موضوع خنده پرداخت و دقایقی را یک صدا به همراه بچه ها و بزرگترها خندیدند.
ساعت حوالی 10:30 شب را نشان می داد که دوباره آقای زند وکیلی و گروه نوازندگان برای اجرای موسیقی به روی سن آمدند تا گروه آمده شود. مجری برنامه  از آقای حدادیان معاون پشتیبانی بهزیستی دعوت کرد تا برای صحبت با       بچه ها به جایگاه بیاید ، حدادیان سخن خود را با نام خدا و گرامیداشت دهه کرامت آغاز کرد و با ابلاغ سلام مدیرکل بهزیستی دکتر عباسی به بچه ها و حاضران که در ماموریت بود. از اینکه امشب در جمع شاد و با صفای بچه ها است ابراز خوشحالی کرد و با استفاده از کلماتی احساسی مراتب سپاس و قدردانی بهزیستی و فرزندان بهزیستی را از اقدام نیک و ارزنده آقای مهندس رحمتی مقدم مدیر مجتمع پذیرایی بهارستان اعلام کرد.
حالا دیگر گروه آماده شده بود. حدادیان پایین آمد و تا لحظه نشستن از سوی بچه ها تشویق شد.
بار دیگر بازی رنگها و نور به کمک موسیقی آمد تا فریاد شادی فرزندان بهزیستی در جشن گرامیداشت میلاد حضرت معصومه (س) و حضرت امام رضا (ع) به آسمان برود.
ساعت 11:30 شب را نشان می داد که برنامه پس از صرف شام در رستوان بسیار زیبا ومفرح بهارستان که با انواع گلها و آب نماها تزیین شده بود  به پایان رسید .
نشانی از خستگی در چهره هیچ کس دیده نمی شد. بچه ها با نظم درحال خارج شده از مجتمع بصورت فردی و گروهی مراتب قدردانی و سپاس خود را از مهندس رحمتی مقدم مدیر مجتمع و مسئولان بهزیستی که برای بدرقه در ورودی ایستاده بودند اعلام می کردند .
سرویس بچه ها یکی پس از دیگری مجتمع را ترک کردند و ما ماندیم و آسمان صاف و پر ستاره کرمان و مدیریت و مجموعه پرسنل مجتمع بهارستان و مسئولان بهزیستی که همگی لبخندی از رضایت به واسطه شاد بودن و رضایت 300 نفر از فرزندان شبه خانوده بهزیستی بر لب داشتند .