رئیس اداره بهزیستی شهرستان راور در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این شهرستان به مناسبت هفته بهزیستی سخنرانی کرد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان صدیقه شبستری رئیس اداره بهزیستی راور در این سخنرانی با اشاره به سازمان بهزیستی  به عنوان یک سازمان علمی و تخصصی گفت : هدف اصلی در بهزیستی حمایت از جامعه هدف ، انجام فعالیت های پیشگیرانه و توانمندسازی گروه ها است .

شبستری با تاکید بر ضرورت پیشگیری از آسیب های اجتماعی و معلولیت ها اظهار داشت : در بهزیستی فعالیت های تخصصی از جمله آموزش مهارتهای زندگی,فرزندپروری, مشاوره پیش از ازدواج ,پیشگیری از اعتیاد با هدف حمایت از جامعه هدف انجام می شود .

وی مشاوره و انجام آزمایشات ژنتیک را در کاهش معلولیت ها موثر دانست و عنوان کرد : خانواده های دارای فرزند معلول باید به صورت جدی از خدمات مشاوره ژنتیک استفاده نمایند .

رئیس اداره بهزیستی راور با اشاره به ماموریت های متعدد و تخصصی سازمان بهزیستی خاطر نشان کرد : اجرای برنامه های آموزشی پیشگیرانه و سلامت محور برای کاهش و کنترل آسیب های اجتماعی و معلولیت ها را به شدت و جدیت پیگیری می نماییم .

شبستری با تشریح خدمات اورژانس اجتماعی گفت : افراد جامعه می توانند به صورت  رایگان از مشاوره های این مرکز در زمینه های کودک,همسر,سالمند آزاری, دختران فراری.دختران و زنان آسیب دیده و در معرض آسیب استفاده نمایند.