مدیرکل بهزیستی استان کرمان از اجرای  طرح مدیریت آسیب‌های اجتماعی در شهرستان فاریاب خبرداد و گفت: پیشگیری از شیوع معلولیت نیز در این شهرستان پیگیری می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان، عباس صادق‌زاده پیش از ظهر امروز  در نشست شورای ادارای با گرامیداشت روز دانشجو و قدرانی از امام جمعه و فرماندار فاریاب برای همکاری با بهزیستی اظهار داشت: سازمان بهزیستی براساس قوانین متولی سلامت اجتماعی با محوریت پیشگیری، توانمندسازی و توا‌ن‌افزایی جامعه هدف است.

وی با اشاره به اینکه سلامت روانی و اجتماعی درصد بسیار بالایی از سلامت جامعه را به خود اختصاص داده اند افزود: بهداشت روانی نقش مهمی در سلامت جسمی افراد و همچنین سلامت جامعه دارد.مدیرکل بهزیستی استان کرمان با اشاره به اینکه بهزیستی سازمانی است که مأموریت‌های وسیعی در حوزه سلامت دارد و مهم‌ترین مأموریت آن پیشگیری از بروز آسیبهای اجتماعی است تصریح کرد: با توجه به ساختار جتماعی فاریاب تاسیس اداره بهزیستی فاریاب ضروری بود که البته با همکاری  فرمانداری و امام جمعه شهرستان فاریاب شرایط برای تاسیس اداره بهزیستی فراهم شد

صادق‌زاده با اشاره به اینکه به دنبال کاهش دغدغه خانواده‌ها و مسئولان این شهرستان برای پیشگیری از معلولیت‌ها و آسیب‌های اجتماعی هستیم گفت: همدلی و همراهی رئیس بهزیستی این شهرستان با سایر مسئولان در راستای تحقق اهداف بهزیستی موثر خواهد بود.

وی از اجرای  طرح مدیریت آسیب‌های اجتماعی در شهرستان فاریاب خبرداد و تصریح کرد: پیشگیری از شیوع معلولیت نیز در این شهرستان پیگیری می شود.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان همچنین از اجرای طرح  CBR (توانبخشی مبتنی بر جامعه) در این شهرستان خبرداد.

حجت‌الاسلام علی رفیعی امام جمعه شهرستان فاریاب با اشاره به اینکه خدمت به محرومین در سیره ائمه اطهار(ع) آمده است اظهار داشت: خدمات بهزیستی در زمینه کنترل و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی  قابل تقدیر است.

وی خاطرنشان کرد: راه‌اندازی اداره بهزیستی در شهرستان فاریاب بسیار ارزشمند است.

علی نیک نفس فرماندار فاریاب نیز در این نشست با اشاره به نامگذاری سالجاری توسط مقام معظم رهبری و برنامه‌های طراحی شده در راستای شعار امسال توسط مسئولان استانی، تصریح کرد: راه‌اندازی اداره بهزیستی فاریاب یکی از حرکت‌های جهادی و ارزشمند است زیرا در راستای اجرای تحقق منویات مقام معظم رهبری است.

وی افزود:  همه دستگاه‌های اجرایی در این شهرستان به منظور ارائه خدمات بهتر با بهزیستی مشارکت و همکاری می کنند.

لازم به ذکر است؛ با حضور مدیرکل بهزیستی استان کرمان، فرماندار و امام جمعه اداره بهزیستی شهرستان فاریاب راه اندازی  شد.

 

 

 

انتهای پیام/