جشن بزرگ غنچه های انقلاب با حضور هزار نفر از کودکان مهدهای کودک شهر کرمان در پنجمین روز از ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان دراین جشن باشکوه که با حضور هزار نفر از کودکان مهدهای کودک شهر کرمان ، مدیران و مربیان مهدهای کودک ، مدیرکل و مسئولان بهزیستی برگزار شد ، دکتر رضا عباسی طی سخنانی با تبریک این ایام ، انقلاب اسلامی را نعمت بسیار بزرگی دانست و افزود : تلاش برای حفظ و بالندگی این نعمت  از  وظایف دینی و انقلابی فرد فرد ایرانی معتقد به اسلام و انقلاب است.

وی : کودکان امروز حاضر در نظام مقدس جمهوری اسلامی را مردان و زنان ولایت مدار ، انقلابی ، مدافع ارزشها و عاشق ایران اسلامی در فردا و فرداها عنوان کرد که در قامت مدیران مومن و با کفایت برای اعتلای همیشگی ایران فعالیت خواهند کرد.
مدیرکل بهزیستی با اشاره به اهمیت انتقال صحیح و درست مفاهیم دینی اسلامی و انقلاب اسلامی به کودکان و آشنا نمودن ایشان با چرایی انقلاب در ایران سال 57 و…. از مدیران و مربیان مهدهای کودکان خواست تا با حساسیت و ظرافت دراین خصوص تلاش نمایند.
دکتر عباسی درادامه به بیان خاطراتی از نحوه برخورد بنیانگزار انقلاب اسلامی حضرت امام «ره » با کودکان پرداخت و افزود : کودکان غنچه های معطر باغ زندگی و انقلاب هستند که برخورد صحیح با ایشان مانع بروز مشکلات و ناهنجاریهای اجتماعی برای آنان در سنین بالاتر شد.
مدیرکل بهزیستی با اشاره به ذائقه کودکان و جذاب بودن برنامه های انیمیشن و              پویا نمایی برای این سنین گفت : یکی از راههای آشنا نمودن کودکان با مفهوم انقلاب اسلامی ایران و اتفاقاتی که در سال 57 رخ داد ، در کنار فعالیتهای آموزشی مهدهای کودک و اقدامات خانواده ها ، به تصویر کشیدن آن وقایع در قالب انیمیشن ، شعر ، پویانمایی و… است تا کودکان در سایه جذابیتهای بصری آماده شده هرچه بیشتر با فجر پیروزی در بهار 57 آشنا شوند.
دکتر عباسی گسترش کمی و کیفی مهدهای کودک در مناطق شهری و روستایی را برای قرار گرفتن هرچه بیشتر کودکان زیر چتر آموزشهای قبل از ورود به دبستان از سیاستهای مهم بهزیستی دراین حوزه اعلام کرد و گفت : تدوین محتوای آموزشی برای مهدهای کودک با هدف نهادینه کردن مسائل دینی و مذهبی و انقلابی از دیگر برنامه های مهم بهزیستی دراین خصوص است که تحقق یافته است .
برپایه این خبر درادامه این مراسم ، گروههای سرود و نمایش کودکان با موضوعات انقلاب  ، دهه فجر ، ایران ، پیروزی مظلوم بر ظالم و… به اجرای برنامه های متنوع پرداختند.