در کرمان تنها یک مرکز مداخله در خانواده به منظور کاهش طلاق در حال فعالیت تخصصی است .
به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان ، دکتر رضا عباسی مدیرکل بهزیستی با بیان مطلب فوق در حاشیه بازدید از فعالیتهای مرکز مداخله در خانواده به منظور کاهش طلاق افزود : این مرکز بعنوان تنها مرکز دولتی با دارا بودن نیروهای تخصصی مددکار ، روانشناس و مشاور حقوقی در راستای بهبود روابط زوجین و کمک به حل اختلافات آنها فعالیت می کند.

مدیرکل بهزیستی استان با اعلام این مطلب که فعالیتهای این مرکز بصورت رایگان ارائه می شود گفت : خدمات تخصصی این مرکز به دو گروه از زوجین یعنی زوجین خود معرف و زوجین معرفی شده از سوی دادگستری ارائه می شود.
وی گفت : در سال 1391 ، از کل پرونده های رسیده به این مرکز 7/25 به سازش منجر شده است .10 درصد همچنان دردست اقدام می باشد و 40 درصد عدم سازش و 24 درصد هم عدم مراجعه بعد از پذیرش بوده است .
دکتر عباسی در تشریح مراحل انجام کار و ارائه خدمت تخصصی دراین مرکز گفت : پس از پذیرش زوجین در مرکز ، تعیین وقت جهت انجام مشاوره حضوری صورت می گیرد وسپس تکمیل فرمهای ثبت اطلاعات فردی و مصاحبه توسط مددکار انجام می شود.
مدیرکل بهزیستی گفت : تشکیل جلسه مشاوره مشترک توسط تیم تخصصی و تشکیل جلسات مشاوره با کارشناس حقوقی در مرحله بعد انجام می شود.
وی افزود : انجام جلسه مشاوره انفرادی و تداوم جلسات مشاوره مشترک و انفرادی بعدی تا حصول نتیجه در مرحله بعد انجام می شود و سرانجام نتیجه حاصله رسماً به دادگستری اعلام می شود