پهبد پورشبانان قائم مقام ریاست سازمان بهزیستی کشور، حبیب‌الله مسعودی فرید معاون امور اجتماعی بهزیستی کشور و حسین اسد بیگی رئیس فوریت‌های اجتماعی بهزیستی کشور و مسئولان محلی از یک خانواده چهار معلولیتی شهرستان قلعه‌گنج دیدار و دلجویی کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان، این خانواده دارای سه فرزند دختر معلول و یک فرزند پسر معلول بین سنین 24 تا 33 ساله است.
در این دیدار قائم مقام ریاست سازمان بهزیستی کشور با دلجویی از این خانوار از توجه خاص مدیرکل استان به شهرستان قلعه گنج قدردانی کرد.
 
وی افزود: یکی از خلاقیت‌های بهزیستی استان کرمان طرح آزمایشات ژنتیک بود که به یک طرح ملی تبدیل شده است.
 
پورشبانان از حمایت‌های  بهزیستی استان کرمان از خانواده‌های چند معلولیتی قدردانی کرد و از لغو سفر ریاست سازمان عذرخواهی کرد و گفت: وی در نخستین فرصت به این شهرستان سفر خواهد کرد.
 
اکبر دستجردی رئیس بهزیستی شهرستان قلعه‌گنج نیز در این دیدار اظهار داشت: در بحث توانبخشی مراقبتی مقرر شده است که توسط همکاران فیزیوتراپ به خانواده‌های دو معلولیتی و بالاتر آموزش‌های لازم ارائه شود.
 
وحدت عیدی فرماندار شهرستان قلعه‌گنج نیز با قدردانی از حمایت‌های سازمان بهزیستی افزود: موفقیت شهرستان قلعه گنج به عنوان شهر نمونه اقتصاد مقاومتی موفقیت دولت است.
 
علیرضا اسدی معاون توانبخشی بهزیستی استان کرمان نیز در این دیدار با اشاره به اجرای طرح FBR تصریح کرد: در این طرح یکی از اعضای سالم خانواده چند معلولیتی آموزش‌های نگهداری به مدت 20 ساعت اعضای معلول را فرا می‌گیرد و ماهیان مبلغی به عنوان یارانه به وی پرداخت می‌شود که خود نوعی اشتغال است.
 
عباس صادق‌زاده مدیرکل بهزیستی استان کرمان نیز در ادامه گفت: این طرح به جهت اینکه اعضا خانواده بهترین گزینه برای سرپرستی از اعضا معلول می باشند موثر و مفید خواهد بود.
 
در دیدار یک دستگاه خودرو پراید توسط سازمان بهزیستی به پدر خانوار چهار معلولیتی اهدا شد.
 
یک دستگاه “پارالل‌بار” نیزی از سوی سازمان بهزیستی در محوطه منزل خانواده چهار معلولی قلعه‌گنج نصب شد.
 
انتهای پیام/