اولین همایش استانی «تشکل های اجتماعی و سلامت اجتماعی » با حضور مدیر کل و اعضاء شورای معاونین بهزیستی استان کرمان ، معاون سیاسی –اجتماعی و مدیر کل امور اجتماعی استانداری ، فرماندر ،قائم مقام مدیر عامل بنیاد خیریه راهبرد آلاء ، مدیران استانی و مدیران سازمان های مردم نهاد در محل سالن نشاط اداره کل بهزیستی استان کرمان برگزا شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان قائم مقام مدیر عامل بنیاد خیریه آلاء با بیان اینکه زمینه حضور جدی و بیشتر سازمان های مردم نهاد را در جامعه مهیا نماییم گفت : تشکل های مردم نهاد با بررسی و نشان دادن مشکلات مردم در سطح جامعه به هم افزایی و آگاهی بخشی اجتماعی کمک می کند .

وی عنوان کرد : برای عملکرد هرچه بهتر و مفید تشکل های مردم نهاد در جامعه نیازمند تغییر ریکرد در فعالیت های مختلف اجتماعی و همچنین فرهنگ سازی در ارتباط با امر خیر برای حل مشکلات عموم مردم می باشیم .

حجت الاسلام والمسلین ملانوری با تاکید بر گفتمان غالب در حوزه مسائل اجتماعی اظهار داشت : به دلیل مشکلات اجتماعی متعدد باید گفتمان از حوزه سیاسی و اقتصادی با هدف رفع مشکلات اجتماعی و احترام به فعالان عرصه اجتماعی به این سمت سوق داده شود .

وی با اشاره به فرهنگ عمومی امر خیر با هدف هدایت و حمایت سازمان های مردم نهاد مرتبط با نیازهای اجتماعی اظهار داشت : نهادهای غیر دولتی به عنوان واسطه گران جامعه و دولت در مدیریت مشکلات اجتماعی مردم نقش به سزایی دارند .