جلسه شورای اداری بهزیستی شهرستان های شرق و جنوب استان کرمان با حضور قائم مقام و مدیرکل حوزه ریاست ، معاون امور اجتماعی ، رئیس فوریت های اجتماعی سازمان بهزیستی کشور ، مدیرکل و اعضاء شورای معاونین فرماندار قلعه گنج ، روسای بهزیستی شهرستان های شرق و جنوب استان کرمان و جمعی از مسولین محلی برگزار شد.
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان عباس صادق زاده مدیرکل بهزیستی استان کرمان در جلسه شورای اداری بهزیستی شهرستان های شرق و جنوب استان کرمان در شهرستان قلعه گنج در جمع بندی دستاوردهای سفر مدیران سازمان بهزیستی کشور به شرق ، غرب و جنوب استان کرمان گفت :رویکرد سازمان بهزیستی در دولت تدبیر و امید برای طراحی و اجرای بسته خدمات تخصصی به منظور پیشگیری و توانمندسازی همراه با حفظ کرامت و عزت خانواده بهزیستی در مناطق محروم ستودنی است .

صادق زاده با تخصصی توصیف کردن رویکرد سازمان بهزیستی اظهار داشت : در سایه این رویکرد تخصصی و علمی 27 طرح و پروژه در 10 شهرستان محروم استان کرمان به بهره برداری رسید.

 

 وحدت عیدی فرماندار قلعه گنج کاهش آسیب های ، افزایش شاخص های سلامت و بهبود وضعیت معیشتی مردم منطقه را حاصل عزم جدی نمایندگان دولت در استان کرمان دانست و کفت : بهزیستی استان و سازمان بهزیستی کشور نقش بسزایی در تحقق این شاخص ها داشته اند.

 

 وی با بیان اینکه برای رشد روز افزون شهرنمونه مقاومت افتصادی قلعه گنج در همه ابعاد فرهنگی ، اقتصادی ، اجتماعی باید همه سازمان های دولتی باید رسالت خود را در این شهرستان به انجام رسانند ، اظهار داشت : گرچه بخش عمده ای از تعهدات بهزیستی در قلعه گنج اجرایی شده است اما انتظارداریم بهزیستی در این منطقه درخشش ویژه ای داشته باشد.

 

پهبد پورشبانان ، قائم مقام و مدیرکل حوزه ریاست سازمان بهزیستی کشور ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع مسئولان شهرستان های جنوب و شرق استان کرمان گفت: سازمان بهزیستی در دولت تدبیر و امید با یک مهندسی نو و مجدد و نگاهی علمی فعالیت های خود را مورد ارزیابی، بازبینی و طراحی قرار داده و کوشیده است تا با عمل به شعار اقدام و عمل رسالت های خود را به بهترین شکل ممکن محقق سازد.

 

وی با اشاره به اینکه در طول سال گذشته ریاست سازمان بهزیستی کشور 4 بار محضر محترم مقام معظم رهبری ارائه ی گزارش داشته اند ؛ اظهار داشت به لطف خداوند این گزارش ها مورد تایید مقام معظم رهبری قرار گرفته که رضایت معظم له برای سازمان بهزیستی افتخار بزرگی محسوب می شود.

 

وی از برگزاری جلسه ارائه گزارش در محضر مقام معظم رهبری در 12 اردیبهشت ماه جاری خبر داد و گفت : مفتخریم از این که دستاوردهای ارزشمندی برای طرح کردن در محضر ایشان وجود دارد.

 

پورشبانان با در تشریح اقدامات سازنده عباس صادق زاده گفت : اجباری شدن مشاوره های ژنتیک یکی از خلاقیت های مدیر کل بهزیستی استان کرمان است که نخستین بار به طور آزمایشی در این استان انجام شد و پس از ارائه دستاوردهای طرح به ریاست سازمان بهزیستی کشور ، و با دستور ایشان این طرح به طور آزمایشی در چند استان کشور انجام و گزارش اقدامات در 14 شهریور ماه 95 در هیئت دولت مطرح و در نتیجه تبصره ی 3 ماده 90 قانون برنامه توسعه ششم کشور تصویب و به طرحی ملی تبدیل شد. بنابراین می توان گفت افتخار تصویب ماده 90 قانون برنامه ششم توسعه متعلق به بهزیستی استان کرمان است.

وی با بیان اینکه طبق قانون برنامه ششم توسعه تکلیف های ویژه ای بر عهده سازمان بهزیستی گذاشته شده است ، افزود: علیرغم چندین سال توقف افزایش مستمری ماهیانه گروه های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره ) و سازمان بهزیستی کشور و بار مالی که این افزایش به دولت تحمیل می کرد اما در سال 1396 پرداخت حداقل 20% حداقل حقوق اجرایی شد که طبق قانون این درصد هرساله افزایش می یابد.

 پورشبانان با اشاره به کمبود اعتبار در بخش مسکن مددجویان و معلولین گفت :در نتیجه پی گیری سازمان بهزیستی در تامین مسکن معلولین ضایعه نخاعی ، بهزیستی صاحب ردیف اعتباری جداگانه شد و سهم سازمان به عنوان آورده افزایش یافته است .

وی در با تشریح اقدامات انجام شده در زمینه پیشگیری از آسیب های اجتماعی افزود : کاهش طلاق به عنوان یک آسیب اجتماعی ، بطور جدی مورد بررسی قرار گرفت در راستای تحکیم بنیان خانواده با اجرای علمی و تخصصی طرح کاهش طلاق 15در شهر پایلوت شاهد کاهش 17 درصدی متقاضیان طلاق در کشور خواهیم بود.

 قائم مقام و مدیرکل حوزه ریاست سازمان بهزیستی کشور در زمینه خدمات اورژانس اجتماعی گفت: اورژانس اجتماعی برای اولین بار در سال 1378 در کشور دایر شد و سال ها حرکت آرام و تقریبا راکدی داشت .

وی با بیان اینکه از سال 1387 تا 1395تعداد 197 اورژانس در کشور فعالیت داشته اند ،گفت : با پیگیری های سازمانی ، در برنامه ششم توسعه راه اندازی 140 اورژانس در شهرستان های با بیش از 150 هزار نفر جمعیت و فاقد اورژانس در در برنامه ششم توسعه پیش بینی شده است که اولین افتتاح اورژانس ها با افتتاح 5 مرکز در شرق و جنوب کرمان آغاز شد.

پورشبانان با اشاره به طرح تهیه شده در حوزه معاونت امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با عنوان مرکز جامع خدمات بهزیستی افزود: با اجرای این طرح در 30 شهر کمتر برخودار در حوزه توانبخشی ، پیشگیری و اجتماعی بسته خدمات به مردم ارائه می شود که امروز شاهد افتتاح یک مرکز از 10 مرکز سهم استان کرمان در شهر قلعه گنج هستیم.

حبیب الله مسعودی فرید معاون سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه در حوزه ی اشتغال زنان طرح تامین مالی خرد در حال اجرا می باشد گفت : با راه اندازی 4 هزار گروه در طرح تامین مالی خرد 8 هزار اشتغال ایجاد شده است . مسعودی فرید افزود: در سال 2015 در جشنواره ای که در ایتالیا برگزار شد طرح تامین مالی خرد بهزیستی دارای مقام ششم جهان شد.

در ادامه حسین اسدبیگی رئیس مرکز فوریت های سازمان بهزیستی کشور در اعلام قدردانی از خدمات انجام شده گفت : مدیران استان کرمان نه تنها در موضوع اقتصادی در پی کسب پیشرفت و تعالی استان هستند بلکه در هماهنگی و همکاری بین بخشی از فرصت های موجود برای ارتقاء شاخص های اجتماعی نیز استفاده می کنند که این اهتمام شایسته تقدیر است .

 در پایان جلسه مهدی نخعی معاون پشتیبانی و منابع بهزیستی استان کرمان با تاکید بر کمبوده های منابع مالی و انسانی در منطقه جنوب استان کرمان اظهار داشت : با توجه به شرایط خاص جنوب استان کرمان لازم است ردیف اعتباری جداگانه ای به استان کرمان اختصاص یابد.

 
 


انتهای پیام