رئیس بهزیستی شهرستان رفسنجان از وجود 3 هزار و 600 معلول شناسایی شده در این شهرستان خبرداد و گفت: باید مناسب‌سازی اماکن و فراهم کردن امکانات لازم برای قشر معلول در این شهرستان بیشتر مدنظر باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان و به نقل از رفسنجان، محمود حيدري در كميته مناسب‌سازی ادارات و معابر شهری ویژه معلولان با اشاره به اینکه مناسب‌سازی باید به شکل جدی در شهر پیگیری و انجام شود اظهار داشت: با عملکرد مناسب می توان دغدغه تردد معلولان را در اماکن و معابرشهری کاهش داد.

وی به پیگیری مصوبات قبلی اشاره کرد و افزود:  فرم‌های ارزیابی مناسب‌سازی ادارات و اماکن تکمیل شده است، طی نامه و ابلاغیه‌ای فرم‌ها به ادارات تحویل داده می‌شود.

رئیس بهزیستی شهرستان رفسنجان با اشاره به مناسب‌سازی خیابان شهدا این شهرستان به عنوان پایلوت انتخاب شده است، گفت: با توجه به زیرسازی و تعویض لوله‌های آب در این منطقه کار انجام نشده است و قرار است در آینده نزدیک از سوی شهرداری مناسب‌سازی این محله انجام شود.

وی از وجود 3 هزار و 600 معلول شناسایی شده در این شهرستان خبرداد.

در این نشست مقرر شد؛ نظام مهندسی و شهرداری در صورت مشاهده عدم رعایت موارد مناسب‌سازی از  طراحی و تایید نقشه‌ها و صدور پروانه ساختمان ممانعت به عمل آورندو شهرداری قبل از تایید آن بازدیدی از مکان مربوطه داشته باشد.

در این نشست نیز مقرر شد به دستگاه‌های اجرایی در زمینه صدور مجوز، شاخص‌های مناسب‌سازی مربوط به معلولان و سالمندان اعلام شود و در شرایط عدم رعایت آن مجوز مذکور صادر نشود.