اولین جلسه برنامه ریزی و تصمیم گیری برنامه های ضیافت مهر در ماه رمضان با حضور مدیرکل و ا عضاء شورای معاونین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان کرمان در ابتدای این جلسه عباس صادق زاده مدیرکل بهزیستی در سخنانی با تشریح آثار معنوی این ماه مبارک گفت : این ماه فرصت مناسبی است تا در حوزه مسائل اجتماعی از حضور و مشارکت خیرین ، فعالین و شرکای اجتماعی به نفع گروه های تحت حمایت بهره برد.

وی با اشاره به ضرورت اجرایی نمودن دستورالعمل های ابلاغی از سازمان بهزیستی کشور در مورد چگونگی اجرای برنامه های ماه مبارک رمضان اظهار داشت : علاوه بر اجرا شدن بخشنامه های سازمانی باید به تناسب شرایط محلی ، منطقه ای برنامه های متنوعی برای استفاده از ظرفیت و توان خیرین در حوزه های فرهنگی و اجتماعی پیش بینی کرد .

صادق زاده با بیان اینکه تجارب سال های گذشته بهترین مرجع برای برنامه ریزی های بهتر و موثرتر می باشد عنوان کرد:  دانشگاهیان ، هنرمندان ، اصناف ، نخبگان و فرهیختگان جامعه با حضور در برنامه های ضیافت مهر و آشنایی با نیازهای بهزیستی می توانند با تولید فکر و اندیشه و با استفاده از توان علمی و مهارتیشان در بهبود شرایط زندگی مردم به ویژه گروه های تحت حمایت مشارکت کنند.

در ادامه علیرضا وحید زاده معاون مشارکت های مردمی و اشتغال بهزیستی استان کرمان  با بیان اینکه ارتباط مردم با بهزیستی به دلیل وجود تشکل ها و انجمن های غیر دولتی  نسبت به گذشته بسیار سهل و آسان شده است ؛ اظهار داشت : وظیفه ما حراست و نگهداری از این ظرفیت های ایجاد شده متناسب با نیازهای شناسایی شده است.

وی با اشاره به اینکه در جذب مشارکت های مردمی نیازمند همکاری های بین بخشی بیشتری هستیم ؛ گفت : برنامه های پیش بینی شده در این ماه مبارک بر طبق نیاز سنجی انجام شده به حوزه های همکار اعلام می شود.

در این جلسه هریک از اعضا به بیان نظرات و پیشنهادات  خود پرداختند و بر ارائه خدمات مشاوره ای و سلامت محور و جذب مشارکت های مردم متناسب با نیازها تاکید شد.