رئیس اداره بهزیستی شهرستان قلعه گنج از راه‌اندازی مجتمع جامع توانبخشی در این شهرستان خبرداد و گفت: در حال حاضر بهزیستی این شهرستان در حوزه توانبخشی به یک هزار و 400 معلول خدمات ارائه می‌کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان به نقل از قلعه‌گنج، اکبر دستجردی در آئین گرامیداشت روز جهانی معلولان که با حضور امام جمعه، فرمانده سپاه و نیروی انتظامی شهرستان قلعه‌گنج در تالار باغ بهشت برگزار شد، اظهار داشت: در حال حاضر بهزیستی این شهرستان در حوزه توانبخشی به یک هزار و 400 معلول خدمات ارائه می‌کند.

وی از راه‌اندازی مجتمع جامع توانبخشی در این شهرستان خبرداد و افزود:  با راه‌اندازی این مجتمع خدمات بیشتری به معلولان ارائه می‌شود.

رئیس بهزیستی قلعه‌گنج با بیان اینکه معلولیت سبب تمرکز استعدادهای معلولان برروی توانایی‌های آن‌ها می‌شود خاطرنشان کرد: معلولان در برخی از حوزه‌ها دارای توانمندی‌های بالایی هستند که این مهم نیازمند توجه و حمایت ویژه‌ای است.

 حجت الاسلام احمد نجنو امام جمعه قلعه‌گنج نیز در این مراسم اظهار داشت: آمار معلولیت‌ها در شهرستان قلعه‌گنج از استاندارد بالاتر است و این مهم نیازمند توجه ویژه‌ای در امور آگاهی‌بخشی و حمایت است.

در این آئین به 10 نفر از مددجویان معلول توانمند در حوزه‌های مختلف هنری ورزشی و تحصیلی جوایزی اهدا شد.

به مناسب هفته جهانی معلولان از سوی مهدهای کودک به معلولان 20 روستای شهرستان به شکل نمادین هدایایی اهدا شد.

انتهای پیام/