زهرا موسی‌پور مدیرکل اجتماعی فرهنگی استانداری کرمان به همراه نقی عظیمی‌زاده مشاور استاندار در امور اطلاع‌رسانی و روابط عمومی و جمعی از مسئولان بهزیستی از روند فعالیت‌های مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد کرمان بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان،  صبح امروز زهرا موسی‌پور مدیرکل اجتماعی فرهنگی استانداری کرمان، نقی عظیمی‌زاده مشاور استاندار در امور اطلاع‌رسانی و روابط عمومی و جمعی از مسئولان بهزیستی از  کارگاه‌های آموزشی مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد کرمان بازدید کردند.

مجتمع نیکوکاری رعد کرمان به همت پروفسور محمدحسین کریمی‌نژاد پدر علم ژنتیک ایران و جمعی از خیرین به نام در سال 83 تأسیس شد که برای معلولان جسمی ارائه خدمت می‌کند.

زهرا موسی‌پور مدیرکل اجتماعی فرهنگی استانداری کرمان نیز در حاشیه این بازدید با اشاره به اینکه به دلیل وظیفه سازمانی و انسانی علاقمند به شناسایی مجتمع‌های نیکوکاری در سطح استان هستیم؛ اظهار داشت: پروفسور کریمی‌نژاد(پدرعلم ژنتیک ایران ) بنیان‌گذار مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد کرمان یک سرمایه و حامی بزرگ برای این مجموعه است.

وی با بیان اینکه مردم می‌توانند در بازدید از مجتمع‌‌های نیکوکاری در سطح استان مساعدت‌های فکری و مالی داشته باشند افزود: خیرانی از قبیل پروفسور کریمی‌نژاد بخشی از مسائل جامعه را که مغفول مانده مورد دقت قرار می‌دهند.

موسی‌پور با اشاره  به اینکه معلولان عضوی از جامعه هستند، یادآورشد: معلول بودن برای این افراد محدودیت ایجاد نکرده و با شوق و شور با حضور در این مجتمع کار می‌کنند و این برای افراد سالم به ویژه قشر جوان درس‌آموز است.

وی  بهزیستی را متولی آسیب‌دیدگان و معلولان  دانست و خاطرنشان کرد: خدمات بهزیستی استان کرمان به  قشر آسیب‌دیده و معلول قابل تقدیر است.

مدیرکل اجتماعی فرهنگی استانداری کرمان تصریح کرد: بهزیستی استان نیز می‌تواند همچون تورهای گردشگری نسبت به راه‌اندازی تورهای بازدید از مجتمع‌های نیکوکاری همانند تورهای بازدید که در ماه مبارک رمضان راه اندازی شد اقدام نمایدو استانداری کرمان نیز آماده هرگونه همکاری می باشد که در فاز نخست این طرح مدیران دستگاه‌های اجرایی و خیرین می توانند از این مراکز بازدید کنند.

موسی‌پور با اشاره به پروژه بنیاد ژنتیک استان کرمان که با عنوان 48 ستون ماندگار نامگذاری شده است گفت: افتتاح این پروژه باب موثری برای کمک خیرین در جنوب شرق کشور است.

مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان با اشاره به درخواست عضو هیئت مدیره مجتمع آموزشی، نیکوکاری رعد کرمان نسبت به برپایی سمینار سراسری نیکوکاری به میزبانی استان کرمان، گفت: این موضوع توسط  بهزیستی استان کرمان قابل بررسی است  هر چند برگزاری جلسات و هم اندیشی‌ها در استانداری کرمان در اولویت بوده و به طور ویژه دنبال می‌شوند.

بازارچه دائمی برای تولیدات مجتمع‌های نیکوکاری استان کرمان راه اندازی شود

نقی عظیمی‌زاده مشارو استاندار کرمان در امور اطلاع‌رسانی و روابط عمومی با قدردانی از ارائه خدمات این موسسه به معلولان جسمی و حرکتی اظهار داشت: مسئله اطلاع‌رسانی و ارتباطات یکی از موارد شگفت‌انگیزی است که مورد غفلت قرار گرفته است در حالی‌که درک صحیح آن موجب مرتفع شدن اغلب مشکلات کنونی می‌شود.

وی با بیان اینکه با اطلاع‌رسانی و ارتباطات بسیاری از مسائل در جامعه مطرح و فرهنگ‌سازی می‌شود بیان کرد: باید فرهنگ نیکوکاری و کار در جامعه نهادینه شود.

مشاور استاندار کرمان در امور اطلاع‌رسانی و روابط عمومی تصریح کرد: بازدید از مراکز آموزشی و نیکوکاری برای افراد سالم به ویژه جوانان درس عبرت است که معلولیت محدودیت نمی‌آورد لذا فرهنگ نیکوکاری و کار را می‌توان از طریق این موسسات در جامعه اشاعه داد و لازمه آن اطلاع‌رسانی است.

عظیمی‌زاده با اشاره به  استفاده از شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی در بین اقشار مختلف جامعه خاطرنشان کرد: فعالیت‌های این قبیل موسسات را از طریق فضاهای مجازی می‌توان به مردم اطلاع‌رسانی کرد و فرهنگ کار و نیکوکاری را از این طریق با محتوای سازنده به جامعه ارائه کرد.

وی با تاکید براینکه مجموعه‌هایی همچون مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد کرمان می‌تواند سطح امید را در جامعه افزایش دهد، خاطرنشان کرد: محصولات بسیار جالب توسط توانیابان این مجتمع تولید می‌شود که در این خصوص سازمان بهزیستی نقش به سزایی می‌تواند ایفا کند.

مشاور استاندار کرمان در امور اطلاع‌رسانی و روابط عمومی بر راه‌اندازی بازارچه دائمی برای تولیدات مجتمع‌های نیکوکاری استان تاکید کرد و افزود: به همت شهرداری کرمان می‌توان بازارچه دائمی برای عرضه تولیدات مجتمع‌های نیکوکاری راه‌اندازی شود.

ایجاد اشتغال پایدار برای 57 معلول جسمی و حرکتی توسط موسسه آموزشی نیکوکاری رعد

مهدی لشکری مدیرعامل موسسه آموزشی نیکوکاری رعد کرمان نیز در حاشیه این بازدید با تسلیت اربعین حسینی اظهار داشت: منابع مالی رعد کرمان تاکنون توسط موسس و همکاری برخی از خیرین و بهزیستی استان تأمین شده است.

وی پرورش و گسترش توانمندی‌های افراد توانیاب، جسمی و حرکتی بین سنین 15 سال به بالا به منظور ایجاد حسن اعتماد به نفس، خودکفایی و خوداشتغالی آنان، آموزش فنی و حرفه‌ای منجر به اشتغال مطابق با توانمندی هنرآموز در زمینه‌های مورد نیاز، انجام خدمات بهداشتی و رفاهی به هنرآموزان و پیشگیری از بروز معلولیت‌ها از طریق اهدا خدمات بهداشتی پیش از حاملگی و دوران بارداری را جمله اهداف مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد کرمان عنوان کرد و افزود: کلیه خدمات به شکل 100 درصد رایگان و از طریق منابع مالی رعد تأمین می‌شود.

مدیرعامل موسسه آموزشی نیکوکاری رعد کرمان با اشاره به اینکه تاکنون 525 نفر از معلولان جسمی و حرکتی در این مرکز ثبت نام شده اند تصریح کرد: 330 نفر از معلولان جسمی و حرکتی این مرکز پس از گذراندن دوره‌ها موفق به دریافت گواهینامه از سازمان فنی و حرفه‌ای شدند.

لشکری با بیان اینکه تاکنون 57 نفر در این زمینه با کسب آموزش‌های مختلف در این مرکز به اشتغال‌ پایدار رسیدند خاطرنشان کرد: کارگاه کامپیوتر، خیاطی، معرق و مشبک، چرم‌دوزی، گلیم‌بافی ، بافندگی ، شیرینی‌پزی و مرکز فیزیوتراپی در این مرکز وجود دارد.

فضای شهر ویژه معلولان و حمل و نقل مددجویان مناسب‌سازی شود

محمد گنجوی عضو هیئت مدیره مجتمع آموزشی، نیکوکاری رعد کرمان در این بازدید با اشاره به اینکه این مجتمع تحت نظارت بهزیستی استان و به شکل هیات امنایی اداره می شود، افزود: روزانه 110 نفر به صورت متغییر برای کسب مهارت‌ها به این مجتمع مراجعه می کنند.

وی افزود: تاکنون زمینه ازدواج 12 نفر از توانیابان توسط خیرین در این مرکز فراهم شده است.

عضو هیات مدیره مجتمع آموزشی، نیکوکاری رعد کرمان یکی از دغدغه های اصلی معلولین را مسئله اشتغال عنوان کرد.

گنجوی با اشاره به استیجاری بودن ساختمان این مجتمع، خاطرنشان کرد: از آنجا که امکانات، تجهیزات و مکان برای انجام همه فعالیت‌های مجتمع کافی نبود، تعدادی از خیرین در سال 92 تصمیم به احداث ساختمانی جدید با زیربنای 4 هزار و 600 متر مربع در زمینی به مساحت 3 هزار و 200 متر مربع برای این مجتمع کرده‌اند.

وی از پیشرفت 65درصدی ساختمان جدید مجتمع نیکوکاری رعد کرمان با نام “48 ستون ماندگار” خبر داد و گفت: بزرگ‌ترین آزمایشگاه ژنتیک ایران در این مجموعه پیش‌بینی شده است.

عضو هیات مدیره مجتمع آموزشی، نیکوکاری رعد خواستار بررسی برگزاری سمینار سراسری نیکوکاری به میزبانی کرمان و مناسب‌سازی سطح شهر ویژه معلولان و حمل و نقل مددجویان شد.

مجتمع نیکوکاری رعد کرمان روزانه از ساعت 8 صبح تا 13:30 میزبان توانیابان است.

 

 

انتهای پیام/