طرح هر درب بطری یک لبخند به منظور اهداء 12 ویلچر به افراد دارای معلولیت به همت معاونت فرهنگی – اجتماعی شهرداری کرمان با حضور مدیر کل بهزیستی استان کرمان ، مدیر بهزیستی شهرستان کرمان ، شهردار و جمعی از مسئولین و افراد دارای معلولیت در تالار بسطامی کرمان برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان مدیر کل بهزیستی کرمان در این مراسم با قدردانی از اقدام پسندیده شهرداری گفت : این حرکت مشارکتی رویکردی ارزشمند به سمت توسعه است که می توان مشابه این اقدام را به سایر پدیده های اجتماعی چون طلاق و خشونت علیه زنان و کودکان هم تسری دهد .

صادق زاده با تاکید بر مشارکت مردم در تامین ویلچر افراد نیازمند اظهار داشت : همکاری مردم در تامین ویلچر افراد نیازمند علاوه بر فراهم کردن زمینه حضور بیشتر این گروه در جامعه سلامت اجتماعی را تضمین می کند .

ایشان با بیان اینکه 10 درصد افراد جامعه دارای معلولیت هستند عنوان کرد : 5 درصد این افراد به خدمات ویژه ای چون مسکن نیاز دارند و کمتر از 1درصد نیازمند ویلچر هستند .

صادق زاده خاطر نشان کرد : از 5000افراد دارای معلولیت تحت حمایت بهزیستی استان کرمان حدود 1000 ویلچر خریداری شده اما برای 4000 نفر دیگر این گونه اقدامات مشارکتی می تواند حضور این افراد را در جامعه فراهم آورده و به تحقق حقوق معلولین به عنوان یک شهروند منجر شود

در ادامه مهران عالم زاده شهردار کرمان با اشاره به تشکیل ستاد مناسب سازی ویژه افراد دارای معلولیت گفت : چهار محور اصلی در چهار منطقه شهری ویژه معلولین در شهر کرمان مناسب سازی می شود .

در پایان این مراسم 12  ویلچر به افراد دارای معلولیت  اهداء شد  .